Startupy z Accelpoint z inicjatywami antywirusowymi

epoint

Akcelerator Accelpoint wraz ze startupami z dwóch programów: #AccelUp i #AccelBox wspiera walkę ze skutkami pandemii COVID19. Wśród inicjatyw znajdują się rozwiązania z obszarów fintech, cleantech oraz medtech.

Akcelerator prezentuje konkretne rozwiązania, które w realny sposób przyczyniają się do zwalczania efektów kryzysu spowodowanego koronawirusem w kontekście medycznym oraz gospodarczym.

Wciąż rośnie w nas świadomość, w jak ogromnym stopniu koronawirus wpływa na nasze życie rodzinne, społeczne i gospodarcze. Jako akcelerator Accelpoint staramy się aktywować ekosystem startupowy w działaniach społecznie odpowiedzialnych i poszukiwaniu rozwiązań, które realnie wpłyną na zminimalizowanie skutków pandemii COVID19. W tych trudnych czasach równie istotna co innowacyjność, jest biznesowa wrażliwość i chęć zaoferowania mądrego wsparcia. Tę postawę promujemy i zachęcamy do tego innych – mówi dr Michał Bańka, CEO & Co-founder Accelpoint.

Inicjatywy podejmowane przez Accelpoint

Akcelerator Accelpoint, wykorzystując know-how swojego Zespołu oraz współpracujących ekspertów, oferuje bezpłatne konsultacje i doradztwo z zakresu modeli biznesowych i pricingu, product design oraz finansowania VC.

W ramach programu AccelBox zachęcamy zespoły interdyscyplinarne do tworzenia rozwiązań w odpowiedzi na wyzwania partnerów publicznych. Podczas trwających właśnie akceleracji 3 zespoły pracują nad projektami dla Uniwersytetu Zielonogórskiego, które realnie wpływają na niwelowanie skutków pandemii. Na zaawansowanym etapie są m.in. system IT do koordynacji wyników badań klinicznych, który zwiększy poziom efektywności i wydajności badań klinicznych, a także pionierski system transportu medycznego za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

Równolegle w programie AccelBox zbieramy zgłoszenia od startupów w fazie preseed, które będą odpowiedzią na wyzwania zgłoszone przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii. To cenne wsparcie w walce z psychospołecznymi skutkami pandemii. Zachęcamy do zgłaszania rozwiązań w obszarach:

1. Opracowanie prototypu aplikacji opartej o rozwiązania chmurowe, która usprawni rekrutację personelu dla placówek medycznych.
2. Opracowanie medycznej platformy edukacyjnej (aplikacja internetowa) na potrzeby zastosowań innowacyjnych technologii i sposobów leczenia w wybranych specjalizacjach medycznych.

Wsparcie startupów z AccelBox i AccelUp

Cashy – startup biorący udział w II rundzie programu AccelUp (współpraca z Santander Bank Polska)

Cashy to platforma, która ułatwia rozliczenia między kontrahentami z  opcją wcześniejszej spłaty w zamian za premię. Proces ustalania terminów płatności i wysokości premii odbywa się on-line w ramach intuicyjnej platformy.

W ramach biznesowej solidarności w walce ze skutkami pandemii Cashy oferuje 3-miesięczny bezpłatny dostęp do platformy oraz darmowe wsparcie pracowników Cashy w obsłudze platformy zarówno dla kupujących, jak i ich dostawców. W tym okresie obowiązuje limit wysokości premii, którą kupujący będzie mógł uzyskać w relacji z dostawcami, tak by utrzymać partnerską relację między stronami – do 10% w skali roku.

Plenti – startup biorący udział w II rundzie programu AccelUp (współpraca z Santander Consumer Bank)

Plenti to platforma oferująca dostęp do najnowszej elektroniki użytkowej na żądanie – bez pokrywania pełnej ceny produktu, konieczności przechowywania towaru czy jego aktualizacji po zakupie.

Plenti zdecydowało, by na czas zamknięcia szkół udostępnić nauczycielom uczącym w swoich domowych warunkach firmowe laptopy oraz monitory wraz z potrzebnymi akcesoriami, m.in. wbudowaną kamerką, dyskiem SSD, procesorem i5. Akcja trwa tak długo, jak długo zamknięte będą szkoły.

RevDeBug – startup biorący udział w II rundzie programu AccelUp (współpraca z Santander Bank Polska)

RevDeBug to rozwiązanie, które zwiększa dostępność systemów IT przez skrócenie czasu identyfikacji błędów i ich naprawy z dni do godzin. Działa jak czarna skrzynka w samolocie. Dzięki czemu w przeciągu minut od wystąpienia problemu zespół techniczny może odtworzyć całą historię zdarzenia, które doprowadziło do błędu w systemie linia po linii
w kodzie.

W ramach walki ze skutkami pandemii RevDeBug wydłuża darmowy okres próbny do 90 dni, oferuje darmową licencję dla instytucji publicznych i rządowych, 90 % zniżki dla wszystkich startupów, które generują mniej niż 1 mln EUR obrotów oraz działają na rynku krócej niż 3 lata.

Quantum CX – startup biorący udział w II rundzie programu AccelUp

Quantum CX w zakresie swej podstawowej działalności oferuje specjalne czujniki i technologie, które zwiększają zaangażowanie pracowników w obsługę klienta, nagradzając za każdy uśmiech.

Za każdym razem, gdy klient lub pracownik się uśmiecha, dzieje się coś dobrego (nagroda i/lub przekazanie niewielkiej ilości gotówki na cele charytatywne). Aby wesprzeć walkę z koronawirusem, Quantum CX uzbraja sensor w czujnik temperatury, aby móc wykrywać infekcje w kontakcie pracownik-klient. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa będzie kontrola zakażenia w miejscu pracy dzięki możliwości wykrywania wysokiej temperatury z dokładnością do 0,05 °.

Alphamoon – startup, który zakończył akcelerację w I rundzie programu AccelUp (współpraca z Santander Bank Polska)

Alphamoon to spółka specjalizująca się w rozwoju i  adaptacji rozwiązań opartych na metodach sztucznej inteligencji. W ramach upowszechniania wiedzy na
temat przewidywanych scenariuszy rozwoju pandemii Alphamoon zaprezentował wyniki analizy, jak przewidzieć rozwój pandemii SARS-CoV-2 w Polsce przy pomocy modeli matematycznych i uczenia maszynowego.

Analiza pokazała znaczenie zachowania dystansu społecznego (social distancing) i samoizolacji oraz powszechnego testowania dla kontroli liczby zarażonych osób oraz zapewnienia sprawnego funkcjonowania służby zdrowia.

Cleanbox – Zespół, który zakończył akcelerację w programie AccelBox (współpraca z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie)

Cleanbox to łatwe w użyciu, nowoczesne urządzenie o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, które eliminuje 99,99% mikroorganizmów i bakterii, zapewniając dodatkowy efekt antybakteryjny do 30 dni.

Dzięki swoim funkcjonalnościom projekt wspiera profilaktykę powszechnie występujących infekcji, wpisuje się również w rosnącą potrzebę dezynfekcji powierzchni, która wspiera walkę z  rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dzięki akceleracji w programie AccelBox zostało stworzone MVP projektu, a testy przeprowadzone na infrastrukturze partnera publicznego (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie) zakończyły się sukcesem.

Voicebot Medai – Zespół, który zakończył akcelerację w programie AccelBox (współpraca ze Szpitalem im. Świętej Rodziny w Warszawie)

Voicebot Medai to usługa sortowania pacjentów, która zmniejsza koszty świadczeń medycznych poprzez przekonwertowanie części pacjentów z fizycznych placówek specjalistycznych na telemedyczne (dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i platformy medycznej).

Zespół wdraża rozwiązania dedykowane obecnej sytuacji pandemicznej, które ułatwią identyfikację i obsługę pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. MVP projektu powstało dzięki akceleracji AccelBox, a testy przeprowadzone na infrastrukturze partnera publicznego (Szpital im. Świętej Rodziny w Warszawie) dowiodły niemal 95 % skuteczności rozwiązania.

Projekt Startupy Pomagają (startupypomagaja.pl) zainicjowany przez Cashy (współpraca z Santander Bank Polska)

Z inicjatywy Cashy powstał projekt Startupy Pomagają. Jej celem jest wzajemna pomoc i  wypracowanie rozwiązań, które zmniejszą skutki kryzysu wywołanego pandemią COVID19. Akcelerator Accelpoint jest partnerem projektu.

Startupypomagaja.pl to marketplace, gdzie można zaoferować swoje wsparcie i skorzystać z wiedzy innych bezpłatnie lub w zamian za darowiznę na charytatywny cel.