epoint

Budynki mieszkalne coraz częściej wyposażane są w nowe technologie poprawiające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Wśród nich są wielofunkcyjne aplikacje pozwalające bezdotykowo otwierać szlabany, bramy, drzwi i przywoływać windy. Właśnie takie rozwiązanie otrzymali przyszli mieszkańcy Zajezdni Wrocław.

Rozległe zjawisko cyfryzacji obejmuje niemal wszystkie branże, łącznie z branżą nieruchomości. Infrastruktura elektroniczna wprowadzana jest na szeroką skalę nie tylko w nieruchomościach komercyjnych, ale także mieszkalnych. Standardem staje się sterowanie wyposażeniem mieszkania – oświetleniem, sprzętem elektronicznym, roletami lub grzejnikami – przy pomocy smartfona.

Co więcej, nowoczesne rozwiązania technologiczne coraz częściej pojawiają się poza mieszkaniami. Dzięki wielofunkcyjnym aplikacjom można bezdotykowo otwierać szlabany i bramy, drzwi wejściowe do budynku i do pomieszczeń wspólnych w środku oraz przywołać windę. Można nawet oddać miejsce parkingowe sąsiadowi do korzystania na pewien czas np. podczas wyjazdu na wakacje.

Zdalne sterowanie Zajezdnią Wrocław

Cyfryzacja branży nieruchomości będzie się pogłębiać. Jak wynika z raportu „2020 Commercial Real Estate Outlook” autorstwa Deloitte, 42% jej przedstawicieli zapowiada wzrost nakładów na inwestycje technologiczne, a 5% zakłada ich znaczny wzrost. Wprawdzie te prognozy dotyczą sektora komercyjnego, ale wyniki badań można przełożyć na sektor mieszkaniowy, w którym cyfryzacja będzie odgrywać coraz bardziej istotną rolę.

Świadczą o tym działania zmierzające do umożliwienia mieszkańcom bezdotykowej obsługi budynków. Przykładem jest wprowadzenie aplikacji Blue Bolt do Zajezdni Wrocław przez dewelopera Bouygues Immobilier Polska. Przyszli mieszkańcy tego budynku będą mogli przy pomocy smartfona otworzyć szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i zamówić windę. Wyeliminuje to konieczność pamiętania kodów, używania kart oraz pozwoli uniknąć dotykania powierzchni wspólnych.

„Dzięki wyeliminowaniu konieczności używania plastikowych kart i pilotów wprowadzone przez nas rozwiązanie ma także wymiar ekologiczny, który jest dla nas niezwykle istotny – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.Konsekwentnie wprowadzamy nowe technologie do projektów i na pewno będziemy po nie sięgać coraz częściej. Dążymy do tego, aby budynki mieszkalne były jak najbardziej nowoczesne, przyjazne i bezpieczne w użytkowaniu – zapowiada.

Bouygues Immobilier Zajezdnia Wrocław

Dzięki Blue Bolt mieszkańcy Zajezdni Wrocław będą mogli posługiwać się nadawaniem dostępów, w tym dostępów czasowych.

„Łatwiej zatem zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku – wyjaśnia Cezary Grabowski. Aplikacja to ukłon również w stronę inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. – Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca na Ziemi – mówi Cezary Grabowski.

O komfort i bezpieczeństwo

Wcześniej w nowe technologie wyposażony został inny budynek tego dewelopera we Wrocławiu – Centreville. Są w nim zdalnie obsługiwane wideodomofony oraz automatycznie przesuwane rolety z czujnikiem wiatru. Deweloper wyjaśnia, że przyczyną postępującej cyfryzacji budynków mieszkalnych są oczekiwania klientów związane z większym komfortem i bezpieczeństwem.

„Te aspekty nabrały dla nich w ostatnich miesiącach jeszcze większego znaczenia, dlatego ciągle będziemy poszukiwać rozwiązań, które ułatwiają codziennie korzystanie z mieszkań i budynków, a także zwiększają poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu wprowadziliśmy do Zajezdni Wrocław aplikację Blue Bolt, która umożliwi przyszłym mieszkańcom bezdotykowe poruszanie się po osiedlu – mówi Cezary Grabowski.

Efekty cyfryzacji w branży nieruchomości widoczne są także w obszarach obsługi klienta oraz prezentacji mieszkań. Proces zakupu mieszkania, w tym rozmowy z doradcami, rezerwacja i podpisywanie umów, w dzisiejszych czasach może przebiegać całkowicie zdalnie. Bouygues Immobilier Polska udostępnił taką możliwość kilka miesięcy temu, a później uruchomił nową stronę internetową, zawierającą nowoczesne sposoby prezentacji osiedli i mieszkań, takie jak filmy czy trójwymiarowe makiety.

„Dajemy klientom więcej możliwości, ponieważ chcemy, aby doświadczenie związane z zakupem mieszkania było przyjemnością i wspaniałym wspomnieniem – tłumaczy Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier Polska zrealizował do tej pory 51 inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu, w Warszawie i Poznaniu. Oddał do użytkowania ponad 7200 mieszkań. W tym roku deweloper rodem z Francji obchodzi 20-lecie działalności w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments