epoint

Jak stworzyć miejsce, w którym inżynier ma realny wpływ na końcowy produkt i szybko dostrzega efekty swojej pracy? Udało się to w Krakowie, w firmie Ubiquiti, w której informatycy od 7 lat na co dzień tworzą i rozwijają produkty umożliwiające budowę infrastruktury sieciowej. Rozwiązania Ubiquiti “made in Kraków” wykorzystywane są przez miliony użytkowników na całym świecie.

Krakowskie Ubiquiti funkcjonuje w stolicy Małopolski już siedem lat. Informatycy, w bogato wyposażonym centrum badań i rozwoju, które mieści się na ul. Zielińskiego, tworzą hardware, a także software do sprzętu sieciowego klasy enterprise, który dostępny jest również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 Krakowski zespół tworzy produkty nie tylko najwyższej jakości, ale również atrakcyjne wizualnie. Z tego powodu do naszego R&D stale szukamy naprawdę doświadczonych i kreatywnych ludzi. Takich, którzy są ekspertami i pasjonatami technologii sieciowych i chcą rozwijać produkty, mając realny wpływ na rozwiązania sprzętowe, jak i oprogramowanie służące do zarządzania nimi. Takie połączenie tych obszarów nie jest zbyt często spotykanie innych firmach informatycznych. – mówi Jerzy Mardaus, manager polskiego oddziału Ubiquiti.

Dlaczego to właśnie Kraków stał się kolejną na świecie i jedyną w Polsce siedzibą Ubiquiti?

Ubiquiti stawia na lokalizację z dużym potencjałem. Kraków to miasto słynące z najlepszych uczelni technicznych, w których codziennie kształcą się świetni specjaliści. Nie jestem pewnie odosobniony, mówiąc, że stolica Małopolski uznawana jest też za lokalizację z ogromnym potencjałem do rozwoju ośrodka R&D nowych technologii. – dodaje Mardaus.

Warto dodać, że w Ubiquiti każdy inżynier jest użytkownikiem końcowym urządzeń, nad którymi pracuje. Co to znaczy?

W naszej siedzibie posiadamy laboratorium, w którym tworzymy i testujemy budowane przez nas rozwiązania. Instalujemy je również w swoich domach, aby testować technologię w warunkach, w jakich jest używana na co dzień przez tysiące użytkowników. Każdy z nas ma więc realny wpływ na to, jak nowy produkt będzie wyglądał, jakie będzie miał funkcjonalności i jak będzie działał. Cieszy mnie również to, że kiedy jestem na lotnisku, w kawiarni czy na stoku narciarskim to widzę funkcjonujące tam nasze produkty, nad którymi osobiście pracuję w Krakowie. – mówi Przemysław Sobczuk, inżynier w Ubiquiti, który na co dzień rozwija kluczowy dla firmy produkt UniFi Network Application.

Design i człowiek

Urządzenia Ubiquiti zyskały uznanie na całym świecie również z powodu swojego wyglądu – są designerskie i mają nowoczesny kształt. To sprawia, że rozmieszczone w domach czy obiektach użyteczności publicznej elementy infrastruktury sieciowej, takie jak routery, punkty dostępowe, switche, wyglądają estetycznie i elegancko, doskonale wkomponowując się w otoczenie.

Firma koncentruje się na tym, aby zapewnić najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników. Mają oni swobodny dostęp do przekąsek i owoców, mogą zamawiać na koszt firmy lunch, a także przyprowadzić do biura swojego psa czy kota.

Przedsiębiorstwo stawia na osoby, które chcą się skupić na tworzeniu produktu i mieć realny wpływ na jego końcowy wygląd i funkcje. Jak podkreśla zarządzający krakowskim oddziałem firmy, Ubiquiti zaprasza do siebie tych, którzy nie czują się dobrze w dość anonimowej pracy w korporacji.

Dla nas najbardziej liczy się pasja do tworzenia technologii i prototypów. Zapewniamy pracownikom nieograniczony dostęp do najlepszych narzędzi niezbędnych do pracy. Gdy nasi inżynierowie czegoś potrzebują, wystarczy, że o tym powiedzą. Wszystko po to, aby mogli swobodnie wdrażać wizje najbardziej zaawansowanych produktów – dodaje Mardaus.

Obecnie na całym świecie działa już ponad 150 mln urządzeń firmy Ubiquiti. Klienci wybierają je głównie ze względu na połączenie dobrej jakości, ekskluzywnego wyglądu i konkurencyjnej ceny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments