epoint

Technologie, które są obecnie wdrażane mają szansę zmienić świat, wskazuje public affairs & CSR manager w Huawei Polska Alicja Tatarczuk. W jej ocenie technologia powinna być angażowana w sprawy społeczne. 

5G, która jest już wdrażana w Chinach, wywołuje rewolucję w przemyśle. Dzięki niej możliwe staje się zdalne zarządzanie np. kopalniami bez konieczności wysyłania ludzi pod ziemię. Technologia 5G zapewnia bowiem szybkie przesyłanie ogromnej ilości danych w czasie rzeczywistym” – wskazała Tatarczuk podczas konferencji NCBR.

Zaznaczyła, że można też oczekiwać kolejnych przełomów w medycynie.

Realne stają się zdalne operacje czy zabiegi wykonywane z udziałem specjalistów nie jednego, a kilku ośrodków, którzy będą się ze sobą na bieżąco komunikować” – wskazuje manager Huawei Polska.

Inną technologią z ogromnym potencjałem jest internet rzeczy.

Postęp dokonuje się też w Polsce, a dobrym przykładem jest firma Saule Technologies, która otrzymała wsparcie z NCBR na rozwój technologii ogniw perowskitowych. Ogniwa mają być wykorzystane właśnie w urządzeniach z obszaru internetu rzeczy” – dodała Tatarczuk.

Zaznaczyła, że Huawei również odgrywa rolę we wspieraniu i nagradzaniu polskich innowacji. Robi to poprzez organizację konkursu Huawei Startup Challenge, w którym podczas pierwszej edycji laureatem został Wheelsrair.

To urządzenie bazujące na mechatronice i mechanice, przypominające w wyglądzie gąsienice do czołgu. Stało się oknem na świat dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu osoby na wózkach są w stanie pokonywać schody, czyli pokonać jedną z największych barier. Z punktu widzenia starzejącego się społeczeństwa to rozwiązanie to przełom” – stwierdziła przedstawicielka Huawei Polska.

Jeśli chodzi o technologie przyszłości wymieniła ona możliwości jakie mogą stworzyć drony pasażerskie.

Tatarczuk uważa, że korporacje są pod dużym naciskiem konsumentów, którzy wymagają już spełniania określonych standardów. Jak wynika z badań Huawei Polska przeprowadzonych w 2021 r. konsumenci oczekują od firm zaangażowania w rozwiązywanie wyzwań społecznych i wspieranie problemów lokalnych społeczności. Dlatego wraz z Fundacją Twarze Depresji koncern uruchomił terapię wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego on-line dla dzieci i młodzieży.

Jesteśmy globalnym liderem w produkcji technologii komunikacyjnych i staramy się je angażować w działania przeciwko wszelkiego typu wykluczeniom” – podsumowała Tatarczuk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments