epoint

Noctiluca SA, spółka technologiczna z Torunia działająca w obszarze fotoniki, podpisała umowę o współpracy z Inuru, firmą zajmującą się produkcją ultracienkich ekranów OLED, które reagują na dotyk czy dźwięk. Przedmiotem umowy jest określenie ramowych warunków dostaw związków chemicznych przez Noctilucę do wyświetlaczy OLED i jest to ważny krok do dalszego pogłębiania relacji pomiędzy tymi dwoma podmiotami działającymi w obszarze OLEDów.

Partnerstwo, które łączą innowacje

Noctiluca jest jedną z trzech czołowych firm na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji. Obecnie jej technologie są testowane m.in. przez LG Display, na mocy umowy MTA (ang. Material Transfer Agreement) podpisanej na początku br.

Z kolei działająca w Niemczech spółka Inuru jest producentem podświetlanych, na bazie drukowanych OLEDów, rozwiązań poligraficznych dla opakowań, reklamy i druku (np. etykiety i opakowania elektroniczne). Produkty firmy, z których skorzystała m. in. Coca-Cola, oparte są na bazie własnej technologii OLED, która pozwala wytwarzać światło tak cienkie, że można je zintegrować z dowolną powierzchnią. Inteligentne, komunikujące się z otoczeniem folie elektroniczne z nadrukowanymi OLEDami można wykorzystać do podświetlania dowolnych powierzchni, od butelki czy taśmy klejącej, po ubranie, książkę, samochód czy urządzenia elektryczne.

Nic więc dziwnego, że spółki postawiły na współpracę. Podpisana właśnie umowa jest pokłosiem niemal dwuletniej relacji i pracy m.in. w ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. To właśnie m.in. dzięki uzyskanemu z programu grantowi Noctiluca prowadzi wspólnie z Inuru prace badawcze i rozwojowe (B+R) nad opracowaniem emiterów termicznie aktywowanej opóźnionej fluorescencji (TADF) oraz metod ich nanoszenia za pomocą druku. Umowa jest kolejnym krokiem do dalszego pogłębiania relacji biznesowych pomiędzy firmami.

Dzięki współpracy Noctiluki i Inuru mamy szansę doprowadzić do tego, aby pierwsze komercyjne wdrożenie zielonego emitera najnowszej generacji miało miejsce w Unii Europejskiej. Emitery mogą powstawać w laboratorium w Polsce, a OLEDy mogą być drukowane w Niemczech. – mówi Mariusz Bosiak, CEO Noctiluca.

W górę po debiucie

Umowa handlowa między firmami podpisana jest w zaledwie kilkanaście dni od debiutu Noctiluki na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W dniu debiutu notowania spółki podrożały o ponad 37 proc., a w niespełna tydzień zyskały ponad 128 proc.1

Debiut Noctiluki jest najbardziej udanym debiutem na rynku NewConnect w tym roku. Oprócz samego wzrostu kursu należy również podkreślić wysokie obroty wskazujące na duże zainteresowanie Spółką przez inwestorów. Cieszę się, że Noctiluca tak dobrze sobie radzi, a to dopiero początek. Rynek OLED rośnie w imponującym tempie, a branża wyświetlaczy poszukuje specjalistycznych materiałów nowej generacji. W Spółce jesteśmy jako inwestor od chwili jej powstania i mam głębokie przekonanie, że najlepsze jeszcze przed nami. – komentuje Wojciech Ratymirski, współzałożyciel ValueTech Seed.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments