epoint

Podczas dorocznej konferencji HPE Discover, firma Hewlett Packard Enterprise ogłosiła, że jest pierwszym z dużych producentów OEM oferujących linię natywnych dla chmury rozwiązań obliczeniowych, wykorzystujących procesory firmy Ampere bazujące na technologii ARM. Rozwiązanie zapewnia przedsiębiorstwom i dostawcom usług rozwijających się w chmurze elastyczne, skalowalne i bezpieczne fundamenty obliczeniowe.

Nowy serwer HPE ProLiant RL300 Gen11, dostępny od trzeciego kwartału 2022 roku, jest pierwszym z wielu planowanych serwerów z rodziny HPE ProLiant RL Gen11 zapewniających moc obliczeniową nowej generacji i wyższą wydajność energetyczną dzięki zastosowaniu procesorów Ampere, Altra i Altra Max.

Dostawcy usług i przedsiębiorstwa będące w trakcie transformacji cyfrowej znajdują się w czołówce wdrażania najnowszych zastosowań chmurowych. Organizacje te rozumieją, że zwinność, elastyczność i innowacyjność są uzależnione od dostępnej mocy obliczeniowej. Zdają sobie również sprawę z tego, że tradycyjne, standardowe produkty ODM i monolityczne platformy chmury publicznej po prostu nie są wystarczające na rynku, który wymaga rozwiązań w oparciu o własność intelektualną, bezpieczństwo, a także kontrolę i elastyczność bazującą na oprogramowaniu. Tu właśnie widzimy rolę HPE i dlatego wybraliśmy firmę Ampere. — mówi Neil MacDonald, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu Compute w HPE.

Rozwiązania chmurowe są motorem wzrostu naszej branży, ale wymagają nowoczesnego procesora, który jest zarówno wydajny, jak i bardzo energooszczędny, aby sprostać globalnym wymaganiom ESG. HPE przejmuje pozycję lidera w dostarczaniu systemów obliczeniowych pod marką ProLiant opartych na procesorach Ampere Altra i Altra Max klientom korporacyjnym i dostawcom usług wdrażającym technologie chmury. — mówi Renee J. James, założycielka i dyrektor generalna Ampere.

Rozwiązania obliczeniowe dla dostawców usług i przedsiębiorstw tworzących rozwiązania natywnie chmurowe

Wykorzystując 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu innowacji obliczeniowych, HPE rozszerza swoje zautomatyzowane, bezpieczne i uniwersalne rozwiązania obliczeniowe, oferując je również na szybko rozwijającym się rynku dostawców usług, a także dla przedsiębiorstw tworzących rozwiązania chmurowe.

Nowa oferta HPE zapewnia wysoką wydajność i efektywność energetyczną w celu obsługi szerokiej gamy rozwijających się aplikacji i przypadków użycia. Nowe serwery HPE ProLiant RL Gen 11 zapewniają pojedyncze gniazdo, które dostarcza do 128 rdzeni na gniazdo dla obliczeń typu scale-out. Serwery te idealnie nadają się dla klientów oferujących usługi cyfrowe, strumieniowe przesyłanie mediów, platformy społecznościowe, usługi e-commerce, finansowe lub internetowe oraz usługi w chmurze, takie jak IaaS, PaaS i SaaS.

CloudSigma – jeden z pierwszych użytkowników serwerów HPE ProLiant RL

Firma CloudSigma, dostawca usług chmurowych infrastructure-as-a-service (IaaS) i platform-as-a-service (PaaS), przyczynia się do rozwoju transformacji cyfrowej, oferując w Europie, USA, Azji i Australii wysoce dostępne, elastyczne, hybrydowe serwery chmurowe klasy korporacyjnej i rozwiązania hostingowe w chmurze.

Dostarczając dostosowane do potrzeb użytkownika rozwiązania chmurowe, CloudSigma potrzebuje zwinnej i otwartej platformy, która zapewnia przewidywalne koszty i wysoką wydajność. Z tego względu firma wybrała serwer HPE ProLiant RL300 jako model spełniający jej potrzeby.

Dzięki nowym serwerom HPE ProLiant RL300 Gen11 wykorzystującym procesory Ampere jesteśmy w stanie zaoferować wyższą wydajność w kluczowych sektorach, takich jak AI / ML i usługi przetwarzania danych.  „Jednocześnie zwiększona wydajność energetyczna oznacza, że wszystko to osiągamy przy znacznie mniejszym wpływie na środowisko. — mówi Robert Jenkin, dyrektor generalny, CloudSigma.

Platforma serwerowa HPE ProLiant RL300 Gen11 będzie dostępna na całym świecie od trzeciego kwartału 2022r w kanale partnerskim i bezpośrednio od HPE. Serwery te będą sprzedawane także jako usługa w modelu HPE GreenLake Cloud Platform.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments