SEG 2025

Dell Technologies jest obecny w Polsce już 30 lat. Koncern zapowiada, że planuje dalszy rozwój swojej fabryki w Łodzi.

Historia Dell w Polsce to już 30 lat. W 1992 otwarte zostało biuro w Warszawie. Z kolei w 2007 została uruchomiona fabryka w Łodzi, która produkuje komputery i serwery dla klientów firmy w regionie EMEA. To serce Dell w Polsce w klimacie zero-waste. Planujemy dalszy rozwój fabryki w Polsce. Dbamy również o kwestie ekologiczne. Powstanie specjalna solarna farma, a obecnie kupujemy już zieloną energię” – powiedział Sebastian Antkiewicz, Products & Solutions Senior Manager w Dell Technologies Polska.

Dell XPS 13 9000 Series (Model 9300) non-touch notebook computer, codename Modena.

Dell zaznacza, że swoją ofertą pokrywa kompleksowo środowisko komputerowo-infrastrukturalne dzięki połączeniu z EMC, osiągając 36% udziału w segmencie komputerowego sprzętu biznesowego. Koncern odpowiada na trend konsumeryzacji potrzeb klientów biznesowych rozwijaniem całej otoczki technologicznej wokół oferowanego sprzętu od wdrożenia, poprzez przygotowanie, katalog aplikacji, zabezpieczenie danych w dynamicznym, hybrydowym środowisku pracy, stabilność pracy w dłuższym okresie po finansowanie projektów prowadzonych na rynku w Dell Financial Services. Dell produkuje globalnie 125 mln urządzeń rocznie. Jednocześnie jest największym recyklerem na świecie. Używa m.in. plastiku wyławianego z oceanów, czy samolotowe włókno węglowe.

Jako jedyni na rynku pokrywamy w pełni cykl życia urządzenia końcowego, od wdrożenia przez utrzymanie do wycofania sprzętu. Składają się na to kolejno: dialog techniczny, usługa PC-as-a-Service, wdrożenie i konfiguracja, zarządzanie i bezpieczeństwo, asset recovery. Oszczędności dla w obszarze IT Dell szacuje na 25% wobec tradycyjnego modelu” – wymienił przedstawiciel koncernu.

Dell pracuje nad bezpieczeństwem i niezawodnością łańcucha dostaw. Cały proces zaczyna się od projektowania sprzętu, wszystkie aplikacje są preinstalowane przez Dell, aby zapewnić wysoki poziom kontroli. Bezpieczeństwo platformy sprzętowej domykają usługi i wsparcie w okresie 7 lat od produkcji.

Monika Skweres, Product Specialist w Dell Technologies, wskazała że wśród zabezpieczeń jakie oferuje koncern są moduł TPl, zabezpieczenie BIOS komputera, SelF ID (zabezpieczenie poświadczeń i autentyfikacja użytkownika), safe screen (zabezpieczenia telekonferencyjne), inteligentna prywatność, Dell Optimizer – oprogramowanie optymalizujące z AI, reagujące jak pracuje użytkownik. Ponadto urządzenia Dell mają certyfikację Microsoft Teams do popularnej obecnie pracy hybrydowej. Dodatkowo Dell oferuje aplikacje do zarządzania flotą komputerów jak VMWare Workspace ONE.

Jednocześnie urządzenia Dell korzystają z technologii Intel vPro – platformy dla biznesu, zapewniającą stabilną podstawę do płynnego zarządzania flotą, która ma na celu zerowe zmiany sprzętowe przez cały cykl zakupów. Okres ten ma trwać co najmniej 15 miesięcy lub do premiery rynkowej nowej generacji, co oznacza niższe koszty dla IT. „Ta współpraca w zakresie od projektowania do dostawy, po przez wspólne dbanie o aktualność systemów i aplikacji daje użytkownikowi zabezpieczenie na każdej płaszczyźnie” – wskazała Skweres.

Kompleksowe portfolio Dell obejmuje szczególnie notebooki serii Latitude, desktopy Optiplex (produkowane w Łodzi), także z funkcjami wirtualizacji, seria Precision ze stacjami roboczymi, plus peryferia z eliminacją zbędnych kabli, czy stacji dokujących.

Koncern realizuje strategię sprzedażową „personas” poprzez stworzenie profili zawodowych do których dedykowany jest dany sprzęt. Firma identyfikuje takie profile jak: builder (zarządzający, wizjoner), connector (zarządzający zespołami), dla których dedykowane są szczególnie mobilne urządzenia, a także specialist (zadania analityczne) i producer (realizujący strategie firmy). Dla dwóch ostatnich profili dedykowane są szczególnie stacje robocze.

epoint
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments