City Robotics pozyskało 1,1 mln euro od funduszy Azahar Global, Demium Capital i aniołów biznesu. Polski startup tworzy roboty społeczne, które mają pomagać w rozwiązywaniu takich problemów jak niedobór pracowników. Dzięki finansowaniu firma planuje przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe, zwiększyć sprzedaż, a także otworzyć się na nowe rynki.
City Robotics jest polską firmą, która oficjalnie rozpoczęła działalność w 2020 roku. Startup jest pionierem we wprowadzaniu na rynek przystępnych cenowo robotów. Mają one rozwiązywać problemy, przed którymi stoi świat, w tym m.in. o niedobór siły roboczej. Co ważne, City Robotics dąży do tego, aby roboty zwiększały produktywność ludzi, a nie zastępowały ich.
Wsparcie od ważnych graczy
Firma będzie mogła szybciej zrealizować swoje plany dzięki sporemu zastrzykowi gotówki. City Robotics pozyskało 1,1 mln euro od funduszy Azahar Global, Demium Capital, a także aniołów biznesu.
W 2021 roku Demium było jednym z czterech najbardziej aktywnych funduszy W Europie pod względem liczby operacji oraz najbardziej aktywnym funduszem w Europie Południowej. Firma ma spore doświadczenie oraz ważne sukcesy w wyławianiu talentów w Europie Środkowej. Łącznie ma w swoim portfelu 12 startupów i ogromny apetyt na kolejne, w tym City Robotics.
Lider robotyki
CityRobotics został stworzony w ramach Programu Inkubacji Demium w Warszawie. Zespół tworzą Deepjyoti Nath, Janusz Szymczyk i Ivan Mazuryk. Startup, ma już na swoim koncie kilka ważnych produktów. Jednym z nich jest Robo-UV, który zdobył mnóstwo nagród, zyskał uznanie wielu publicznych szpitali w Europie, a także został zweryfikowany laboratoryjnie przez Uniwersytet Łódzki.
Robo-UV jest robotem dezynfekcyjnym, który potrafi oczyścić z zarazków duże przestrzenie, takie jak uniwersytety, szpitale, biura, przestrzenie publiczne w ciągu kilku minut, w porównaniu z tradycyjnymi metodami, które mogą trwać godzinami i narażać ludzkie życie na ryzyko. – tłumaczy prezes City Robotics, Deepjyoti Nath.
Robo-UV jest tworzony w kilku wariantach, takich jak Robo-UV Pro, który jest robotem dezynfekującym ogólnego przeznaczenia, Robo-UV Max, czyli zaawansowaną wersją z bezprzewodowym ładowaniem oraz aplikacjami wykorzystującymi AI, oraz Robo-UV Lite, który został wykonany specjalnie do poruszania się wzdłuż przejścia w samolocie i dezynfekcji pomiędzy transferami pasażerów.
Innym osiągnięciem jest Secura, czyli robot stworzony do autonomicznego patrolowania dużych przestrzeni, takich jak dworce kolejowe, biura, hotele, magazyny i przemysł. Przy ogromnej luce zasobów ludzkich potrzebnych do obszarów związanych z bezpieczeństwem, robot ułatwia pracę pracownikom ochrony, którzy patrolują duże przestrzenie.
W ciągu ostatnich 18 miesięcy startup zaprojektował robota od podstaw. Zespół, który nad nim pracował, wykonał elektrykę, fuzję czujników, następnie dodał oprogramowanie z tysiącami linii kodu, a także zaprojektował narzędzie produkcyjne.
Wizja firmy
Przedstawiciele City Robotic są przekonani, że dzięki zdobytym środkom będziemy mogli przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe, zwiększyć sprzedaż, a także otworzyć się na nowe rynku, docierając z naszymi rozwiązaniami do kolejnych klientów – podsumowuje CEO City Robotics.