Huawei Polska zaprezentował wyniki akcji pracowników 1% podatku i instytucje, które wsparli w ramach 4 głównych filarów projektu Huawei #TECH4ALL, czyli edukacji, zdrowia, środowiska oraz rozwoju.
„Świąteczny czas skłania nas do refleksji o tym, co nas otacza i szczególnej empatii wobec tych, którzy w życiu mieli trochę mniej szczęścia. Nie tylko od święta prowadzimy w Huawei liczne inicjatywy, które przy wykorzystaniu technologii służą przeciwdziałaniu wykluczeniom wszelkiego typu” – powiedziała Alicja Tatarczuk, Public Affairs & CSR Manager w Huawei podczas prezentacji wyników akcji 1%.
Wskazała, że pracownicy Huawei Polska dokładają do tej idei swoją cegiełkę.
„Przez cały rok wspierali oni różne potrzebujące grupy społeczne, przeznaczając swój 1% podatku. Są z nami przedstawiciele 4 organizacji, którym pomagaliśmy, działając w ramach 4 głównych filarów projektu Huawei #TECH4ALL, czyli edukacji, zdrowia, środowiska oraz rozwoju” – dodała Tatarczuk.
Pracownicy Huawei wsparli organizacje z odmiennych środowisk, wśród których znalazły się: Fundacja Zaczyn, Olimpiady Specjalne, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Polski Czerwony Krzyż.
„Dobór tych instytucji nie był przypadkowy. Naszym celem było połączenie działań Huawei z zewnętrznymi podmiotami, w celu wspólnego kreowania lepszej przyszłości” – stwierdziła dyrektor Huawei Polska.
Fundacja Zaczyn, której szefuje Przemysław Wiśniewski, dba o włączenie cyfrowe seniorów. Fundacja rozwija kompetencje osób starszych poprzez edukację i organizację wydarzeń międzypokoleniowych. Huawei miał już okazje współpracować z fundacją, proponując seniorom szkolenia z korzystania ze smartfonów, starając się zamknąć lukę w dostępie do cyfryzacji dla osób w wieku 60+. Tatarczuk zaznaczyła, technologie Huawei na całym świecie służą przede wszystkim komunikacji, ale służą także tworzeniu rozwiązań, których celem jest ochrona zdrowia.
„Dobrym przykładem mogą być drony, które pozwalają organizować skuteczne akcje ratunkowe w górach. Używa ich Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, której wiceprezesem jest Daniel Giejbatow. To kolejna organizacja, którą wsparli Pracownicy Huawei się wspierać, przekazując 1%. TOPR jako jedna z najlepiej wyszkolonych organizacji ratowniczych na świecie, chroni nie tylko ludzi odwiedzających nasze góry, ale także dba o stan środowiska na południu Polski” – wskazała Tatarczuk.
Zdrowie to podstawa dla godnego życia człowieka, Huawei uhonorował to poświęcając III edycję HSC tematowi medtech.
„To jednak nie jest jedyna inicjatywa wspierająca działania około poprawiania sprawności fizycznej i psychicznej, charakteryzującej trzeci filar projektu TECH4ALL skupiony na zdrowiu. Wsparta przez Huawei, fundacja Olimpiad Specjalnych zajmuje się organizacją treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, których dumnym sponsorem jest Huawei” – wskazała dyrektor Huawei Polska.
Zawodnicy fundacji, za sprawą sportu, rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Olimpiady Specjalne, której dyrektorką generalną jest Joanna Styczeń-Lasocka, tworzą też liczne programy mające na celu pomoc w integracji ze społeczeństwem oraz edukację społeczną na temat niepełnosprawności.
„Ostatni z filarów #TECH4ALL – rozwój – oparliśmy na idei wspierania obszarów geograficznych, które z różnych powodów są w gorszej sytuacji gospodarczej od innych, aby wyrównywać szansy dla ich mieszkańców. Fundacją, która spełnia to założenie i którą wsparliśmy jest Polski Czerwony Krzyż” – dodała Tatarczuk.
PCK prowadzi szerokie spektrum działań mających na celu zwalczanie wykluczenia, szczególnie w miejscach dotkniętych klęskami i katastrofami oraz programy wsparcia równego dostępu do edukacji.