PayEye – wrocławski fintech, który podbija świat swoją innowacyjną technologią, pozwalającą na płatności spojrzeniem pojawił się w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, gdzie można już zobaczyć terminale eyePOS 1.0 i eyePOS 2.0 oraz samemu przetestować płatność z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka i twarzy.
Ostatnie tygodnie są dla nas bardzo intensywne. Po wejściu z naszą technologią do salonów Komputronik we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie pojawiamy się w kolejnym, niezwykle prestiżowym miejscu. W Centrum Pieniądza NBP można już zobaczyć nasze terminale oraz przetestować płatności spojrzeniem w wersji demo. Dynamika rozwoju tej technologii jest ogromna. Otrzymujemy coraz więcej zapytań od firm, które chcą wdrożyć nasz system płatności w swoich salonach i sklepach. Pojawienie się w Centrum Pieniądza NBP jest dla nas bardzo ważne i jest potwierdzeniem, że jedna z najważniejszych instytucji finansowych w kraju widzi w nas solidnego partnera. – komentuje Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.
W Centrum Pieniądza NBP od 12 grudnia 2022 r. można zapoznać się z pierwszym, pionierskim terminalem eyePOS 1.0, który pozwalał na płatności biometrią tęczówki oka oraz najnowszym terminalem eyePOS 2.0, na którym każdy może przetestować pierwszą na świecie płatność biometryczną wykorzystującą fuzję biometrii tęczówki oka i twarzy.
PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy, nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy spojrzeniem.
PayEye to technologia zapewniająca obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej.
PayEye w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem terminali eyePOS, które docelowo będą obsługiwać płatności biometryczne, zbliżeniowe i tradycyjne.