epoint

HPE Discover 2023: Firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała nowości na platformie edge-to-cloud HPE GreenLake i znacznie rozszerzyła swoją ofertę w obszarze chmury hybrydowej, chmury prywatnej i ekosystemu partnerskiego.

W 2019 roku zaczęliśmy realizować strategię, zgodnie z którą wszystkie nasze rozwiązania miały stać się dostępne w modelu as a service poprzez platformę HPE GreenLake. To podejście okazało się słuszne, gdyż widzimy, że klienci coraz częściej dążą do połączenia nowoczesnego doświadczenia chmury z kontrolą, zarządzaniem, wydajnością i przewidywalnością chmury hybrydowej. HPE GreenLake już jest liderem w tej kategorii, a dziś dodatkowo wzmacniamy naszą pozycję, zwiększając zasięg, ofertę i możliwości naszych rozwiązań dla chmur hybrydowych i prywatnych. HPE GreenLake jest najlepszym wyborem dla każdej organizacji, która chce realizować skuteczną strategię chmury hybrydowej.  mówi Antonio Neri, prezes i CEO HPE. 

Integracja OpsRamp z platformą edge-to-cloud HPE GreenLake oraz pulpit do zarządzania zrównoważonym rozwojem

Platforma HPE GreenLake to ujednolicone rozwiązanie dla klientów i partnerów, którego rolą jest uproszczenie działania IT w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych oraz ułatwienie dostępu do usług chmurowych. Zaletą dla użytkowników jest posiadanie jednej platformy pozwalającej na automatyzację, organizację i uruchamianie chmur hybrydowych.

Ciąg dalszy innowacji w tym obszarze to m.in. dodanie oprogramowania stworzonego przez należącą do Hewlett Packard Enterprise firmę OpsRamp w modelu SaaS na platformie HPE GreenLake. Organizacje mogą wykorzystać OpsRamp do monitorowania i automatyzacji zarządzania aktywami i aplikacjami w niejednorodnych, wielochmurowych środowiskach typu multi-vendor.

OpsRamp rozbudowuje możliwości niedawno zaprezentowanego pulpitu do zarządzania zrównoważonym rozwojem, dając użytkownikom wgląd w ich zasoby informatyczne i aplikacje w wielochmurowych środowiskach od wielu dostawców. Pulpit jest obecnie dostępny w trybie early access na platformie HPE GreenLake.

Ponadto, usługi OpsRamp i usługi konsultingowe są dostępne poprzez HPE Complete Care Service i HPE GreenLake Managed Services.

Nowe usługi HPE GreenLake dla chmur hybrydowych

HPE w dalszym ciągu rozbudowuje swoje portfolio rozwiązań SaaS i NaaS na platformie HPE GreenLake, dodając też ofertę HPE SaaS do AWS Marketplace.

• Firma HPE ogłosiła dziś, że wzmacnia swoją współpracę z AWS, aby uprościć transformację w kierunku chmury hybrydowej poprzez spójne, zunifikowane doświadczenia chmurowe, w tym m.in. za pomocą HPE NonStop Development Environment dostarczanego jako Amazon Machine Image (AMI) oraz HPE Fraud Risk Management jako SaaS na AWS Marketplace.

• HPE dodaje nowe funkcje do HPE GreenLake for Backup and Recovery, rozbudowując to narzędzie służące do efektywnej kosztowo, długoterminowej retencji i ochrony danych i obciążeń w chmurze hybrydowej. Rozszerzona oferta chroni lokalne i chmurowe bazy danych zarządzane przez Microsoft SQL Server i Amazon Relational Database Service (Amazon RDS).

• Środowisko HPE Machine Learning Development Environment jest teraz dostępne za pośrednictwem HPE GreenLake for High Performance Computing (HPC). Stanowi ono zoptymalizowaną infrastrukturę do oprogramowania AI i uczenia maszynowego, dostępną poprzez HPE GreenLake.

• Switche dla centrów danych – HPE Aruba Networking CX 8000, HPE Aruba Networking 9000 i HPE Aruba Networking 10000 – są teraz dostępne w modelu usługowym (NaaS). Dwa nowe service packi dla HPE GreenLake for Aruba umożliwiają partnerom wejście na rynek rozwiązań sieciowych dla centrów danych i oferowanie usług w zakresie projektowania i wdrażania technologii NaaS w formie pakietu z miesięczną subskrypcją, co pozwoli klientom na pełne wykorzystanie rozwiązań z obszaru obliczeń, pamięci masowej i sieci dla centrów danych, dostępnych w HPE GreenLake.

Nowoczesne rozwiązania dla chmur prywatnych i bliższa współpraca z partnerami
Dziś organizacje wymagają większej widoczności, kontroli i przewidywalności, jeśli chodzi o wykonywane zadania oraz dane na brzegu sieci, lokalnie i w chmurze publicznej. W rezultacie, przeprowadzając modernizację i transformację cyfrową, coraz częściej korzystają z dostępnych rozwiązań chmur prywatnych.

Od momentu premiery HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise w czerwcu 2022 roku HPE stale inwestuje w nowe rozwiązania, zapewniając klientom prostotę obsługi, elastyczność i intuicyjność ich chmur prywatnych.

• HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise oferuje nowe możliwości w zakresie przetwarzania na brzegu sieci, które pozwalają na łączenie się z tysiącami rozproszonych lokalizacji IT w celu świadczenia usług zarządzanych dla aplikacji tradycyjnych i cloud native. W ofercie znajduje się również obsługa kontenerów Red Hat oraz dodatkowe funkcje hybrydowe i wielochmurowe, co pozwala na łatwiejszy self-provisioning obciążeń w Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Microsoft Azure i VMware.

• HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition to najnowszy element oferty dla chmur prywatnych. Rozwiązanie to pozwala klientom na dostęp na żądanie do maszyn wirtualnych w chmurach hybrydowych oraz na proste, wspomagane przez AIOps samodzielne zarządzanie chmurą prywatną, od maszyn wirtualnych po infrastrukturę. Dzięki intuicyjnej obsłudze chmury i bezproblemowej integracji zapewniającej ochronę danych, klienci mogą przechowywać dane, zarządzać nimi i chronić je w chmurach lokalnych, na brzegu sieci i w chmurach publicznych, zapewniając jednocześnie wiodącą w branży1 dostępność i wydajność przetwarzania danych. Oferta ta zapewnia klientom elastyczność wynikającą z rozwiązań samoobsługowych, a także możliwość płacenia z góry lub w modelu pay-as-you-go.

• HPE wspiera również klientów pragnących budować customizowane chmury prywatne, oferując HPE GreenLake Flex Solutions składające się ze standardowych modułów.

• HPE i VMware wprowadzają nowe funkcjonalności w HPE GreenLake for VMware Cloud Foundation. HPE oferuje teraz wstępnie skonfigurowane i przetestowane moduły chmurowe, zoptymalizowane pod kątem VMware Cloud Foundation, a także licencje na oprogramowanie, instalację i bieżące usługi zarządzania – wszystko to na zasadzie pay-per-use za pośrednictwem HPE GreenLake. Zarządzanie VMware Cloud Foundation za pomocą HPE GreenLake umożliwia działowi IT elastyczne przydzielanie zasobów w celu sprostania zmieniającym się wymaganiom biznesowym i uniknięcia over provisioningu. Zapewnia to użytkownikom dostęp do bezpiecznej, samoobsługowej chmury hybrydowej, działającej na w pełni zarządzanej infrastrukturze HPE.

• Firma HPE ogłosiła również, że rozszerzona oferta dla chmur prywatnych będzie udostępniana w centrach danych Equinix na całym świecie. Szersza współpraca z Equinix da klientom większy wybór i możliwość szybkiego wdrażania nowoczesnych chmur prywatnych.

Firma Hewlett Packard Enterprise wchodzi na rynek chmurowej AI, rozszerzając platformę HPE GreenLake o duże modele językowe, oparte na superkomputerach, dostępne na żądanie dla wielu użytkowników (multi-tenant) za pośrednictwem chmury. Będą mogły z nich korzystać firmy dowolnej wielkości – od startupów po największe organizacje na świecie.

Dzięki HPE GreenLake for Large Language Models (LLMs), organizacje uzyskają możliwość trenowania, dostrajania i wdrażania wielkoskalowych modeli AI w ramach platformy chmurowej opartej na ekologicznych rozwiązaniach i wykorzystującej oprogramowanie AI firmy HPE oraz najbardziej zaawansowane superkomputery. HPE GreenLake for LLMs będzie udostępniona we współpracy z Aleph Alpha – niemieckim startupem z obszaru AI – co da użytkownikom sprawdzone i gotowe do użycia rozwiązanie LLM pozwalające na przetwarzanie i analizę tekstu i obrazów.

HPE GreenLake for LLMs to pierwszy element całej serii planowanych przez HPE rozwiązań AI projektowanych pod kątem konkretnych branż i scenariuszy. W przyszłości planowane jest również wsparcie dla zastosowań takich jak modelowanie zmian klimatu, opieka zdrowotna i nauki biologiczne, usługi finansowe, produkcja i transport.

Jesteśmy w momencie generacyjnej zmiany w dziedzinie sztucznej inteligencji. Przyniesie ona równie ważną transformację, jak pojawienie się sieci www, urządzeń mobilnych czy chmury. W przeszłości AI była dostępna jedynie dla dysponujących odpowiednimi budżetami instytucji państwowych i globalnych gigantów chmurowych. Obecnie, dzięki HPE, sztuczna inteligencja będzie dostępna dla wszystkich, najpierw w formie dużych modeli językowych, działających na sprawdzonych, ekologicznie zasilanych superkomputerach HPE. Od teraz organizacje będą w stanie używać AI w formie usługi dostępnej na żądanie, pozwalającej trenować, dostrajać i wdrażać modele na dużą skalę i w sposób odpowiedzialny. Przełoży się to na wyższą innowacyjność oraz doprowadzi do istotnych zmian i przełomów na rynkach. – mówi Antonio Neri, prezes i CEO HPE.

HPE jest globalnym liderem i ekspertem w dziedzinie superkomputerów, co pozwala na uzyskanie bezprecedensowych poziomów wydajności i skali stosowania AI, m.in. takich jak przełamanie bariery eksaskali przez najszybszy na świecie superkomputer Frontier.

W przeciwieństwie do większości rozwiązań chmurowych ogólnego przeznaczenia, w których różne obciążenia są uruchamiane równolegle, HPE GreenLake for LLMs działa na natywnej dla AI architekturze zaprojektowanej pod kątem wykonywania pojedynczego, wielkoskalowego treningu sztucznej inteligencji i symulacji z wykorzystaniem pełnej mocy obliczeniowej. Rozwiązanie wspiera zadania w zakresie AI i HPC na setkach czy wręcz tysiącach CPU i GPU jednocześnie. Umożliwi to znacznie bardziej skutecznie, wydajne i niezawodne trenowanie AI oraz tworzenie dokładniejszych modeli, co pozwoli przedsiębiorstwom przyspieszyć drogę od projektowania do etapu produkcji, oraz szybciej rozwiązywać napotykane problemy.

HPE GreenLake for LLMs: pierwszy element całej serii rozwiązań AI

HPE GreenLake for LLMs daje dostęp do Luminous – wstępnie wytrenowanego, dużego modelu językowego firmy Aleph Alpha, działającego w kilku językach (angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Model ten pozwala klientom na wykorzystanie własnych danych do trenowania i dostrajania spersonalizowanych modeli językowych i wyciągania wniosków.

Usługa ta pozwoli przedsiębiorstwom tworzyć i oferować różne zastosowania AI, a także stosować je we własnych procesach w celu uzyskiwania dodatkowej wartości biznesowej i badawczej.

Korzystając z superkomputerów HPE oraz jej oprogramowania AI, udało nam się efektywnie i szybko wytrenować Luminous – duży model językowy dla organizacji takich jak banki, szpitale czy kancelarie prawne. Jest on wykorzystywany w roli cyfrowego asystenta przyspieszającego proces podejmowania decyzji i oszczędzającego czas i zasoby. Jesteśmy dumni, że wybrano nas na pierwszego partnera HPE GreenLake for LLMs i cieszymy się, że będziemy mieli okazję rozwijać naszą współpracę z HPE, dzięki czemu Luminous trafi do chmury i będzie oferowany w modelu as-a-service. Przełoży się to na nowe zastosowania w biznesie i badaniach naukowych. – mówi Jonas Andrulis, założyciel i CEO Aleph Alpha.

Moc superkomputerów dla trenowania i wdrażania rozwiązań AI

Usługa HPE GreenLake for LLMs będzie dostępna na żądanie przy wykorzystaniu HPE Cray XD – najpotężniejszych superkomputerów świata. Użytkownicy nie muszą posiadać własnego sprzętu– jego zakup i zarządzanie nim to zwykle drogie i złożone przedsięwzięcia wymagające wiedzy specjalistycznej. Oferta wykorzystuje HPE Cray Programming Environment ­- w pełni zintegrowany pakiet software’owy pozwalający na optymalizację zastosowań HPC i AI dzięki posiadanemu kompletnemu zestawowi narzędzi do tworzenia kodu, portingu, debuggingu i dostrajania.

Ponadto platforma ta wspiera oprogramowanie do AI/ML firmy HPE, w tym HPE Machine Learning Development Environment pozwalające na szybkie trenowanie wielkoskalowych modeli, czy HPE Machine Learning Data Management Software, umożliwiające integrowanie, śledzenie i wykonywanie audytu danych za pomocą funkcjonalności AI pozwalających na uzyskanie precyzyjnych i wiarygodnych modeli.

HPE GreenLake for LLMs to ekologiczna moc obliczeniowa

HPE pragnie oferować swym klientom ekologiczne rozwiązania. HPE GreenLake for LLMs będzie wykorzystywać infrastrukturę centrów danych dla usług kolokacji, takich jak placówka QScale, która jako pierwsza w Ameryce Północnej stworzyła infrastrukturę specjalnie zaprojektowaną pod kątem superkomputerów niemal w 100 proc. zasilaną energią odnawialną1.

Dostępność

HPE przyjmuje już zamówienia na HPE GreenLake for LMMs – dostępność przewidywana jest pod koniec roku 2023 w Ameryce Północnej, zaś w Europie – na początku przyszłego roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments