Netskope rozpoczyna współpracę z Wipro Limited, której celem jest zapewnienie klientom wydajnej i zintegrowanej oferty usług bezpieczeństwa w chmurze. Usługi będą świadczone w ramach Managed Secure Access Service Edge (SASE) i Managed Zero Trust Network Access (ZTNA) dla szerokiego portfolio globalnych klientów korporacyjnych Wipro.
Globalne środowisko pracy zmienia się, a nasza platforma Security Cloud nadal służy jako kluczowy element dla osób pracujących zdalnie i jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego wspierania przedsiębiorstw w miarę ewolucji ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Łącząc dogłębną wiedzę Wipro w zakresie usług zarządzania cyberbezpieczeństwem z zaawansowaną i kompleksową platformą SASE Netskope, nawiązujemy współpracę, której celem jest zapewnienie klientom wydajnej i solidnej zintegrowanej oferty usług bezpieczeństwa w chmurze, aby zabezpieczyć i przyspieszyć ich projekty transformacji cyfrowej. – stwierdził Dave Rogers, starszy wiceprezes działu Global Alliances and Channel Sales w Netskope.
Wipro zapewnia najlepsze w swojej klasie, kompleksowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wipro CyberTransform to gwarancja bezpieczeństwa klientów dzięki zintegrowanemu pakietowi usług doradczych i wdrożeniowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, dostosowanych do indywidualnych strategii biznesowych. Wipro CyberShieldSM to z kolei proaktywna cyberobrona na żądanie i kompleksowe usługi zarządzania bezpieczeństwem.
Wipro i Netskope wspierają wiele firm z listy Fortune 2000, które z powodzeniem przeszły znaczącą transformację cyfrową. Wraz z rozwojem naszych klientów, firmy dostrzegają również potrzebę posiadania silnego zabezpieczenia opartego na chmurze, które jest wystarczająco inteligentne, aby chronić dane, aplikacje i użytkowników bez względu na to, gdzie się znajdują. Jest to teraz możliwe dzięki nowej współpracy z Netskope, która rozszerza możliwości Wipro CyberTransform® i Wipro CyberShieldSM. – stwierdził Tony Buffomante, starszy wiceprezes i dyrektor globalnego działu Cybersecurity and Risk Services w Wipro Limited.
Managed Secure Access Service Edge (SASE) obsługiwane przez Netskope zapewnia usługi bezpieczeństwa w celu ochrony pracowników i aplikacji w chmurze, a także dostępnych lokalnie aplikacji i infrastruktury. Rozwiązanie pomaga użytkownikom:
• Wyeliminować tzw. martwe punkty w tysiącach usług w chmurze (SaaS i IaaS) i milionach stron internetowych
• Zabezpieczyć zarządzane usługi chmurowe, takie jak Microsoft 365, Google Workspace i AWS, a także niezarządzane usługi chmurowe, bez konieczności ich blokowania
• Ochronić wrażliwe dane dzięki wielokrotnie nagradzanemu systemowi zapobiegania utracie danych (DLP), w tym wstępnie zdefiniowanym profilom zapewniającym zgodność z przepisami
• Zatrzymywać trudne do wychwycenia zagrożenia dla usług w chmurze, dzięki ochronie przed złośliwym oprogramowaniem, sandboxingowi, analizie uczenia maszynowego (ML), Cloud Threat Exchange do udostępniania IOC, a także analizie zachowania lub ukierunkowanemu zdalnemu izolowaniu przeglądarki (RBI).
Obsługiwany pakiet SASE oferuje klientom niezrównany zasięg usług, wydajność i odporność, wykorzystując strategię firmy Wipro i sieć NewEdge firmy Netskope, największą na świecie i najbardziej wydajną prywatną chmurę bezpieczeństwa.
Dostęp do kluczowych aplikacji i danych przedsiębiorstwa musi być kontrolowany bez względu na to, gdzie znajdują się jego zasoby. Usługa Wipro – Managed Zero Trust Network Access (ZTNA) obsługiwana przez Netskope, pozwala użytkownikom zmienić dotychczasowe powiązania i uzyskać bezpośredni dostęp do aplikacji w oparciu o tożsamość użytkownika i z uwzględnieniem kontekstu behawioralnego, zapewniając:
• Doskonałe warunki pracy użytkowników dzięki spójnej i bezpiecznej kontroli zasad
• Kontrolę dostępu na poziomie aplikacji, która zmniejsza zagrożenia poprzez eliminację ruchu poprzecznego w sieci
• Ograniczenie złożoności procesów wdrażania oraz większą przejrzystość i kontrolę, obniżając ryzyko utraty danych związane ze stosowaniem rozwiązań dostarczanych przez wielu operatorów
• Zwiększoną wydajność działań związanych z bezpieczeństwem przy wykorzystywaniu dostępnych platform
• Uproszczone zabezpieczenia i niższy całkowity koszt użytkowania