epoint

Za projektem stoi VR TierOne, medyczny start-up z okolic Wrocławia, który od lat z sukcesem łączy osiągnięcia nowoczesnej medycyny z nowymi technologiami. Ich innowacyjne urządzenia wykorzystywane są w licznych specjalistycznych placówkach i instytucjach w całym kraju.

Nowym rozwiązaniem innowacyjnej spółki są mobilne gogle VR. To pierwszy ich produkt, który skierowany jest także do nabywcy detalicznego. Dzięki kompaktowemu rozwiązaniu i wysokiej jakości treści, użytkownik może we własnym zaciszu domowym oddać się głębokiej terapeutycznej relaksacji.

Kiedy nie można wyjść do lasu

Co stoi za takim pomysłem i czemu czasem lepiej założyć okulary VR niż wybrać się na spacer do lasu? Po pierwsze nie każdy ma las blisko miejsca zamieszkania, albo chociaż ogródek. Po drugie nie każdy może skorzystać z prozdrowotnego kontaktu z naturą. Mam na myśli osoby chore, unieruchomione lub starsze, których stan fizyczny uniemożliwia zmianę aktualnego otoczenia i wybranie się na spacer. Jest to również propozycja dla mieszkańców dużych miast, zapracowanych i zestresowanych, którzy nie mają czasu na regularny odpoczynek w otoczeniu przyrody. Idea relaksacyjnych gogli zrodziła się przy pracy nad naszym pierwszym naszym urządzeniem. Dostrzegliśmy, że wirtualna rzeczywistość sprawdzi się nie tylko na etapie wspierania leczenia depresji, ale również w profilaktyce i redukcji szkodliwego dla zdrowia stresu. – wyjaśnia Paweł Pasternak dyrektor generalny VR TierOne.

Zaprojektowany z myślą o relaksacji użytkowników, ten przenośny system VR dostarcza wirtualnych wrażeń pomocnych w relaksacji i poprawie samopoczucia bez konieczności posiadania rozbudowanych instalacji.

Nasze urządzenie umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w świecie wirtualnej rzeczywistości i kontakt z naturą możliwie bliski realnemu doświadczeniu. Epizody depresji, chroniczny stres, lęk i bezsenność to dziś część naszej rzeczywistości. Musimy nauczyć się sobie pomagać w tym zakresie i nasze gogle są odpowiedzią na te wyzwania. – dodaje Paweł Pasternak.

Wirtualny kontakt z naturą jest bliski realnemu doświadczeniu, choć z oczywistych względów nie jest tożsamy. Relaksacja wirtualna owszem korzysta z dobrodziejstw krajobrazów i dźwięków przyrody, ale co istotne filmy 360° wzbogacone zostały nagraniami lektorskimi, które prowadzą uczestnika przez proces relaksacji z elementami medytacji, uważności, oparte na ćwiczeniach oddechowych.

Dzięki tym składnikom doświadczenie relaksu staje się pełne, a właściwości VR wykorzystane dla uzyskanie relaksu w krótkim czasie. Sesja relaksacyjna z użyciem gogli trwa 10 minut. W tym czasie w warunkach realnych trudno nawet dotrzeć do miejsca, gdzie można w pełni odciąć się od czynników powodujących stres i naprawdę odpocząć.

Główne cechy gogli relaksacyjnych VR TierOne GO:

• Natychmiastowe przeniesienie do relaksacyjnej przestrzeni: użytkownicy w szybki sposób mogą znaleźć się w kojącej rzeczywistości, z której można równie szybko wrócić do swoich zadań i obowiązków.

• Szeroki wybór środowiska relaksu: gogle zawierają filmy relaksacyjne z muzyką terapeutyczną i głosem lektora. Są to filmy o rozmaitej scenerii natury, a każdy daje natychmiastową relaksację, redukuje napięcie, lęk i stres.

• Łatwe w użyciu: gogle są gotowe do użycia. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy, by z nich korzystać.

• Opcja relaksacji grupowej: gogle są pomyślane tak, aby można było je łączyć i za pomocą odpowiedniego programu sterującego prowadzić relaksację VR całej grupy osób.

Z placówek medycznych do prywatnych domów

Potrzeba relaksacji i tęsknota za naturą jest powszechna. Dlatego gogle relaksacyjne znajdują zastosowanie w szerokim kręgu odbiorców. Pośród miejsc, w których gogle VR TierOne GO są wykorzystywane, można wskazać zarówno placówki medyczne jak np. SPZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu, gdzie rozwiązanie jest stosowane w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych czy Wielospecjalistyczny Szpital Państwowy S. A. w Tarnowskich Górach.

Z gogli korzystają stowarzyszenia pomocowe m.in. Krajowe Towarzystwo Autyzmu w Kielcach oraz prywatne praktyki specjalistyczne oraz użytkownicy indywidualni. Gogle znajdują się w klinice St. George w Ciechocinku, wspierają także samopoczucie osób starszych w Domu Pomocy Społecznej w Sierpcu oraz Poznaniu. Rozwiązanie VR TierOne GO używane jest również przez uczelnie np. Politechnikę Opolską czy Państwową Uczelnie Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek naszego produktu, który umożliwia każdemu odkrycie wirtualnej rzeczywistości w sposób prosty i przystępny. Nasz cel to umożliwienie efektywnego odpoczynku za pomocą doświadczeń VR dla wszystkich, niezależnie od technologicznego zaawansowania czy lokalizacji. VR TierOne GO to krok w tym kierunku. – powiedział Paweł Pasternak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments