epoint

SolarEdge Technologies ogłosił, że jego nowy system z falownikiem SolarEdge 330 kW o dużej mocy zoptymalizowany pod kątem prądu stałego dla społeczności i naziemnych instalacji solarnych otrzymał certyfikat UL1741-SB i jest obecnie wdrażany u pierwszego klienta w USA. Zoptymalizowany falownik o mocy 330 kW posiada certyfikat Intertek i został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa w branży.

Pierwszym oddanym do użytku systemem z falownikiem SolarEdge 330kW zoptymalizowanym pod kątem prądu stałego w Stanach Zjednoczonych jest naziemny system solarny o mocy 1 MW, który został niedawno zainstalowany w północnej Kalifornii, na terenie należącym do plemienia Karuk. Zaprojektowany w celu efektywnego zarządzania i dystrybucji energii elektrycznej na duże odległości oraz zmniejszenia kosztów bilansu systemu (BoS), system został zainstalowany przez firmę EPC SunRenu z siedzibą w Arizonie. Oczekuje się, że projekt będzie produkował około 1 575 000 kWh energii słonecznej rocznie i, według SunRenu, ma zrównoważyć około 96% rocznego zużycia energii elektrycznej na terenie, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o około 1 018 ton rocznie.

Wprowadzony na rynek amerykański w trzecim kwartale 2023 r., a obecnie dostępny w sprzedaży, trójfazowy falownik SolarEdge 330 kW o dużej mocy, zoptymalizowany pod kątem prądu stałego, wraz z uzupełniającym go optymalizatorem mocy H1300, umożliwia przezwyciężenie wyzwań często stwarzanych przez zacienienie i nierówności terenu w rozległych lokalnych instalacjach fotowoltaicznych, rolniczych instalacjach fotowoltaicznych, wiatach samochodowych i małych i średnich instalacjach fotowoltaicznych. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane tak, aby pomóc obniżyć wyrównany koszt energii (LCOE) poprzez zwiększenie produkcji energii w całym okresie eksploatacji systemu. Osiąga się to dzięki sprawności falownika na poziomie 99%, optymalizatorom mocy 2:1, przewymiarowaniu DC o 200%, zintegrowanemu prostownikowi PID, a także zmniejszeniu kosztów BoS nawet o 50% przy mniejszej liczbie i dłuższych łańcuchach.

Wybraliśmy falownik SolarEdge o mocy 330 kW dla obiektu należącego do plemienia Karuk, ponieważ złagodził on spadki napięcia, co z kolei zminimalizowało degradację mocy i usprawniło instalację. Dodatkowo wyższa moc wyjściowa znacznie zmniejszyła liczbę potrzebnych falowników, co przełożyło się na niższe koszty instalacji i bilans kosztów systemu. To zaawansowane rozwiązanie nie tylko poradziło sobie z wyzwaniami specyficznymi dla projektu, ale także zapewniło korzyści elektroniki mocy na poziomie modułu, zapewniając zwiększoną produkcję energii, ulepszone funkcje bezpieczeństwa i wydajne monitorowanie. Dzięki funkcji Safe DC i możliwościom regulacji napięcia, technologia SolarEdge nie tylko spełniła rygorystyczne normy bezpieczeństwa, ale także zyskała zaufanie lokalnego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, dostosowując się do zaangażowania klienta w innowacje, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną. – powiedział John McDonnell, dyrektor SunRenu.

Cieszymy się, że jeszcze w tym roku będziemy mogli wprowadzić na polski rynek nasz nowy falownik o mocy 330 kW zoptymalizowany pod kątem prądu stałego, zapewniający korzyści w postaci niższego LCOE z optymalizacją mocy, zaawansowanym bezpieczeństwem i monitorowaniem w wysokiej rozdzielczości w segmencie agro-PV i małej i średniej skali. Ponieważ branża fotowoltaiczna w Polsce poszukuje rozwiązań, które poprawią zarówno skalowalność, jak i ekonomikę energii słonecznej na skalę użytkową, przewidujemy, że optymalizacja prądu stałego będzie miała kluczowe znaczenie dla maksymalizacji zwrotu z inwestycji i zapewnienia wartości klientom energii słonecznej. – dodaje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments