epoint

W minionym tygodniu, na MWC Barcelona 2024, firma Huawei zaprezentowała kluczowe osiągnięcia i potencjalne korzyści płynące z wdrożenia 5.5G. Liu Kang, Prezes Departamentu Marketingu i Sprzedaży Rozwiązań Sieciowych w Huawei podkreślił, że technologia ta staje się nieodzowną częścią procesu cyfryzacji przemysłu, a przyszła aktualizacja sieci do wersji 5.5G może nawet dziesięciokrotnie zwiększyć jej możliwości.

W trakcie wydarzenia odbył się również szczyt Industrial Digital and Intelligent Transformation Summit, zorganizowany przez Huawei we współpracy z globalnymi partnerami i liderami branżowymi, podczas którego omówiono przyszłość inteligentnej infrastruktury, a także innowacyjne praktyki rozwoju MŚP.

Dzięki funkcjonalnościom technologii 5.5G takim jak przepustowość 10 Gb/s dla pobierania danych (downlink), 1 Gb/s dla przesyłania danych (uplink), specjalistyczna sieć przemysłowa, możliwość obsługi 100 miliardów połączeń IoT oraz wbudowane inteligentne rozwiązania, operatorzy mogą zapewnić firmom wyższą jakość i szerszy zakres zintegrowanych usług ICT. Rozwiązania te skutecznie wspierają kluczowe procesy produkcyjne w przedsiębiorstwach, umożliwiając łączenie urządzeń we wszystkich możliwych scenariuszach oraz zapewniając niezawodny, inteligentny transfer danych. To z kolei przyspiesza zarówno rozwój społeczny, jak i gospodarczy.

Każda transformacja, od ery informacji do ery cyfryzacji, otwierała przed nami ogromne możliwości. Teraz wkraczamy w erę inteligentnego świata, a najlepszą metodą przewidywania przyszłości w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku jest aktywne jej kształtowanie. Dlatego Huawei podwaja wysiłki, aby dostarczyć jeszcze bardziej inteligentne produkty i rozwiązania infrastruktury cyfrowej, które przyspieszą transformację różnych branż. – powiedział Li Peng, Starszy Wiceprezes ds. Korporacyjnych w Huawei.

Na czele zmian dzięki nowoczesnej technologii 5.5G

Firma nieustannie wzmacnia innowacyjność i rozwój wiodących produktów teleinformatycznych, które są w stanie sprostać szybko zmieniającym się potrzebom klientów. Huawei wprowadził na rynek nowe flagowe produkty z zakresu transmisji danych, sieci optycznych, przechowywania danych i konwergentnych usług (O&M).
Usługi komunikacyjne zwiększające łączność małych i średnich przedsiębiorstw
Dzięki nowoczesnej technologii 5.5G system stałego dostępu bezprzewodowego, znany jako FWA (Fixed Wireless Access), będzie rozwijał się w kierunku FWA².

Nowa wersja będzie charakteryzować się niskim opóźnieniem na poziomie 20 milisekund oraz wysokim poziomem niezawodności. Operatorzy telekomunikacyjni zamierzają zastąpić stare, niskiej prędkości łącza mikrofalowe i miedziane nowoczesnymi, lepszymi usługami komunikacyjnymi. To pozwoli na rozszerzenie zakresu usług FWA – nie tylko dla domów, ale także dla firm. Dzięki temu wzrośnie liczba połączeń wśród małych i średnich przedsiębiorstw, co z kolei zwiększy wartość sieci.

Moc zintegrowanych usług ICT dla przyspieszenia cyfryzacji przemysłu

Technologia 5.5G zapewnia wyjątkowo szybkie prędkości transmisji danych, aż do 300 Mb/s. Dodatkowo charakteryzuje się minimalnymi opóźnieniami, zaledwie 20 ms, oraz niezawodnością na poziomie 99,999%. 5.5G jest także zgodna z dodatkowymi wymaganiami różnych branż, obejmującymi sieci, obliczenia, technologie chmurowe i IoT. Dzięki temu stwarza nowe możliwości dla wielu sektorów, przyspieszając proces cyfryzacji i automatyzacji. W efekcie technologia ta otwiera drzwi do innowacyjnych zastosowań w przyszłości.

5.5G – klucz do wyższej wydajności firm

Technologia 5.5G wspiera kluczowe procesy produkcyjne firm, dzięki przepustowości łącza do 1 Gb/s, minimalnym opóźnieniom na poziomie 4 ms i niezrównanej niezawodności na poziomie 99,999%. Te atuty mogą znacznie podnieść efektywność działania firm.
100 miliardów połączeń IoT: cel już w zasięgu ręki

Dzięki ulepszeniom sieci 5.5G takim jak zwiększona przepustowość, niskie opóźnienia, dokładne pozycjonowanie i pasywne tagowanie, technologia ta jest w stanie spełnić wszystkie wymagania IoT. Obniżenie kosztów kluczowych komponentów, takich jak RedCap i pasywne urządzenia IoT, przyspiesza rozwój całego rynku IoT, który potencjalnie może osiągnąć 100 miliardów połączeń.

Nowa era bezpieczeństwa na drogach dzięki sieciom 5.5G Macro Sites

Do końca 2023 r. liczba pojazdów podłączonych do sieci na całym świecie wzrosła do 350 milionów. Dzięki sieciom 5.5G Macro Sites zapewniającym niskie opóźnienia rzędu 20 ms i wysoką niezawodność na poziomie 99% współpraca między pojazdami a infrastrukturą drogową stała się jeszcze szybsza. Poprawia to bezpieczeństwo jazdy i wydajność zarządzania ruchem. Rozwiązanie to zostało przetestowane w Szanghaju, przynosząc poprawę wydajności zarządzania ruchem o 30% i skracając średni czas dojazdu do pracy o 20%.

Wraz z komercyjną premierą 5.5G w 2024 r. Huawei intensyfikuje współpracę z globalnymi partnerami w celu tworzenia innowacji w sieciach, chmurze i AI. Firma dąży do wspierania rozwoju 5G w biznesie i budowania prężnego ekosystemu branżowego, kierując świat w stronę nowej ery cyfrowej transformacji.

Zindywidualizowane rozwiązania cyfrowe dla każdego biznesu

Huawei aktywnie współpracuje z klientami i partnerami w celu opracowania skutecznych praktyk inteligentnej transformacji cyfrowej. W 2023 r. firma wprowadziła architekturę referencyjną, aby wspierać klientów przemysłowych w ich cyfrowej ewolucji.

Dla dużych klientów przemysłowych, którzy oferują różnorodne usługi i muszą radzić sobie ze złożonymi problemami, Huawei wprowadził dziesięć wyspecjalizowanych rozwiązań cyfrowych. Są to między innymi: National Cloud Solution 2.0, Smart City, Smart Factory, Smart Classroom 3.0, Digital CORE, Smart Airport, Smart Railway Perimeter Detection, ITS 2.0, Intelligent Power Distribution (IDS), a także cyfrowe rozwiązania technologiczne dla branży medycznej, w pełni połączoną sieć światłowodową, ochronę obwodową czujników światłowodowych oraz rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem rurociągów naftowych i gazowych.

Ponadto firma wprowadziła na rynek kilka nowych produktów, takich jak: platforma cyfrowa dla kampusów, wielowarstwowy system ochrony przed oprogramowaniem ransomware (MRP) 2.0 oraz system ochrony obwodowej.

W kontekście małych i średnich przedsiębiorstw Huawei korzysta ze swojego doświadczenia i współpracy z partnerami, aby tworzyć otwarte, proste i wysoce efektywne rozwiązania dostosowane do konkretnych scenariuszy. Strategia pozwala MŚP na realizację celów cyfrowej i inteligentnej transformacji poprzez oferowanie ponad 30 rozwiązań opartych na scenariuszach, które zostały opracowane we współpracy z partnerami. W 2023 roku firma wprowadziła markę HUAWEI eKit, której produkty zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w zakupie, sprzedaży, instalacji, utrzymaniu i użytkowaniu.

Podczas HUAWEI eKit Summit firma zaprezentowała nowe produkty dla MŚP, budżetowych hoteli, szkół podstawowych i średnich, sklepów, klinik, szpitali społecznych, biur nieruchomości i restauracji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments