Aż 88% polskich firm twierdzi, że ich kultura organizacyjna wspiera innowacje, jednak tylko 24% uważa się za przygotowane do transformacji związanych z wdrażaniem technologii Generative AI (GenAI), wskazuje badanie Future Builders AI Acceleration. Zostało ono przeprowadzone wspólnie przez Dell Technologies Polska i CIONET w kwietniu br. wśród 101 CIO i menadżerów IT.

Robert Domogała, Dell

„Wyniki badania z jednej strony pokazują rozbieżność między aspiracjami firm i ich dążeniem do innowacyjności, a faktyczną gotowością na zmiany, ale z drugiej – realistyczne podejście do procesu wdrażania innowacji. Polscy CIOs doskonale zdają sobie sprawę, że wymaga to czasu, zaangażowania także innych managerów C-level czy zapewnienia bezpiecznego środowiska IT, co potwierdzają też nasze poprzednie badania, takie jak Innovation Index – komentuje Robert Domagała, Infrastructure Solution Group Technology Consulting Manager, Dell Technologies.

W badaniu, 75% polskich CIOs uznało, że GenAI będzie miało znaczącą lub transformacyjną wartość dla ich organizacji, podkreślając jej potencjalny wpływ na zwiększenie produktywności procesów, poprawę konkurencyjności na rynku oraz eliminację redundancji zadań. Ponad połowa ankietowanych (56%) uważa, że GenAI przyniesie znaczące rezultaty w przeciągu roku do dwóch lat, co można odczytać jako świadomość, że pozyskanie pełnych korzyści z nowych technologii wymaga czasu.

Choć około połowy respondentów potwierdza, że w ich organizacjach są już programy szkoleniowe, które przygotowują pracowników do pracy z nowymi technologiami, to w kwestii AI tylko tylko 31% firm aktywnie zajęło się obawami zespołu związanymi z jej z wdrożeniem. W odpowiedzi na te wyzwania, Dell Technologies w ramach projektu Future Builders pomaga organizacjom w zrozumieniu, jak warto udoskonalić struktury i systemy, by maksymalizować korzyści płynące z GenAI.

Projekt Future Builders, skupiający ekspertów z różnych branż, oferuje uczestnikom dostęp do narzędzi umożliwiających ocenę dojrzałości technologicznej organizacji oraz uzyskanie indywidualnych rekomendacji.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments