epoint

Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield z sukcesem wdrożyła właśnie innowacyjny system zarządzania i optymalizacji energii w jednym z flagowych budynków z zarządzanego w Polsce portfolio. To znaczący krok w kierunku ograniczenia emisji CO2, oszczędzania energii i redukcji kosztów, który przyniesie korzyści zarówno środowisku, jak i najemcom korzystającym z nowoczesnych przestrzeni The Warsaw HUB.

Ograniczenie zużycia energii i emisji, narzędzia do zautomatyzowanego zbierania danych z budynku i ich raportowania – to dziś jedne z priorytetów zarządców obiektów biurowych. Dlatego wdrażanie innowacyjnych systemów zarządzania informacją o budynku jest jednym z najważniejszych procesów wspomagających digitalizację sektora nieruchomości. Poprzez precyzyjne zbieranie i przetwarzanie informacji o rzeczywistym funkcjonowaniu budynków i ich systemów możliwą staje się optymalizacja i dopasowanie parametrów urządzeń do bieżących potrzeb użytkowników. Jednocześnie takie podejście pozwala na dostosowanie się do wytycznych nowelizowanej Dyrektywy EPBD dotyczącej między innymi charakterystyki energetycznej budynków ioraz systemów zarządzania budynkiem „mając ogromny potencjał uzyskania znacznych oszczędności energii zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorstw”.

Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie rozwiązania BMSCare, którego kluczowymi modułami uruchomionymi w budynku The Warsaw Hub są Wirtualny Zarządca i Wirtualny Technik. Wdrożenie dwóch z trzech dostępnych w systemie BMSCare modułów pozwoliło wyposażyć budynek w zaawansowane technologie monitorowania, kontrolowania i bieżącej analizy danych, co pozwala na precyzyjne zarządzanie pracą nieruchomości. mówi Sylwester Marchewka, Head of Asset Services Operations & Technical w Cushman & Wakefield.

Uruchomiony system daje możliwość dokładnego monitorowania zużycia energii i operacyjnego śladu węglowego w budynkach w czasie rzeczywistym. Pomaga identyfikować obszary o podwyższonym zużyciu energii, a także automatycznie weryfikuje poziomu mocy zamówionej przyłączy energetycznych.

Innowacyjność systemu idzie o krok dalej, oferując zdolność do wykrywania błędów w pracy urządzeń. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie na awarie, co zapewnia ciągłość pracy budynku oraz minimalizuje straty energii. Dodatkowo, analizując dużą liczbę zmiennych, eksperckie algorytmy oceniają jakość regulacji procesów zachodzących w budynku, zaś wykorzystanie sztucznej inteligencji pomaga znaleźć optymalny punkt pracy. Poprawa wykrytych w ten sposób nieprawidłowości w automatyce budynkowej, znacząco wpływa na wyższy poziom komfortu najemców i optymalizuje sposób działania systemów.
Wsparcie w raportowaniu ESG

System BMS wspiera właściciela i najemców w procesie monitorowania efektów przyjętej w organizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Korzyści, uzyskane dzięki wprowadzonym na budynku ulepszeniom są od razu widoczne w aplikacji użytkownika. Prosty dostęp do wymaganych danych znacząco ułatwia ocenę działania budynku w kontekście ESG, weryfikację przyjętych wskaźników środowiskowych i społecznych, a także umożliwia bezproblemowe przygotowanie danych do raportów ESG organizacji i samych raportów ESG dla budynku. tłumaczy Ilona Otoka, ESG Services Manager w Cushman & Wakefield.

Zdaniem Sylwestra Marchewki: Dążymy do ciągłego doskonalenia naszych praktyk związanych z zarządzaniem energią, a wprowadzenie systemu BMSCare jest kolejnym ważnym krokiem w tym kierunku. W efekcie możemy jeszcze lepiej zadbać o oszczędność energii, ochronę środowiska oraz szybką reakcję na potencjalne problemy.

Wprowadzenie innowacyjnego systemu zarządzania i optymalizacji energii stanowi ważny krok w kierunku realizacji misji firmy, która pomaga klientom realizować ich ambitne cele ESG poprzez dostarczenie technologii wspomagającej troskę o środowisko naturalne i dążenie do zrównoważonego rozwoju. dodaje Robert Iliński, Senior Project Manager z firmy Go4Energy.

Dowodem skuteczności działania systemu BMSCare może być fakt poprawy działania bardzo nowoczesnych systemów budynkowych i uzyskania wymiernych oszczędności już przy wdrożeniu 2/3 dostępnych modułów optymalizacyjnych. wskazał Tomasz Augustyniak, Partner z firmy Go4Energy.

Dzięki systemowi BMSCare możliwe staje się wdrożenie idei cyfrowego budownictwa na etapie eksploatacji budynku. Niniejsze rozwiązanie udowadnia, że inwestowanie w innowacyjne technologie przynosi realne korzyści zarówno środowiskowe, ekonomiczne jak i społeczne. Stanowi zatem doskonałe narzędzie pozwalające realizować i monitorować opracowane przez organizacje strategie i cele ESG. Dzięki wdrożeniu systemu BMSCare w budynkach biurowych już teraz odpowiadamy na aktualne potrzeby najemców, realizując wyzwania jakie niesie przyszłość, w której budynki powinny być zrównoważone co oznacza zarówno bycie przyjaznymi dla ich użytkowników jak i środowiska naturalnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments