Crowe Polska i Envirly wspólnie zadbają o zrównoważony biznes

epoint

Crowe w Polsce, firma dostarczająca profesjonalne usługi dla biznesu, oraz Envirly – spółka technologiczna oferująca innowacyjną platformę do zarządzania zrównoważonym rozwojem, nawiązały strategiczne partnerstwo. Dzięki synergii wiedzy eksperckiej oraz zaawansowanej technologii wspólnie oferują klientom pełne wsparcie w obszarze ESG.

Obowiązek raportowania ESG już teraz obejmuje największe podmioty na rynku UE. Wiele z nich potrzebuje wsparcia w zakresie gromadzenia i analizy danych, a także dostosowania swoich działań i struktury do wymogów dyrektywy CSRD. Wszystko, by móc sprostać przepisom i właściwie zarządzać zrównoważonym rozwojem.

Razem dla zrównoważonego biznesu

Odpowiedzią na rosnące w związku z tym potrzeby rynku jest współpraca nawiązana pomiędzy Crowe Polska i Envirly. Dla klientów obu spółek partnerstwo to oznacza kompleksowe wsparcie w realizacji celów ESG, a także łatwiejsze budowanie odpowiedzialnego biznesu.

Dzięki połączeniu sił, firmy objęte już obowiązkiem raportowania ESG lub te, które czeka to wkrótce, mogą korzystać z zaawansowanych usług doradczych Crowe wspieranych przez technologię Envirly. Przedsiębiorstwa w jednym miejscu otrzymają wsparcie strategiczne, jak i operacyjne.

Nasi klienci potrzebują zarówno pomocy w tworzeniu strategii ESG oraz przygotowania się do raportowania niefinansowego, jak i narzędzi, które ułatwią wdrożenie tych działań oraz ich bieżącą realizację. Platforma stworzona przez Envirly to jedno z najlepszych tego typu narzędzi w Europie. Doskonale uzupełnia naszą ofertę, ułatwiając i automatyzując gromadzenie danych oraz generowanie raportów. – mówi Izabela Kuśmierz – Latała, CEO Crowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Kompleksowa oferta Crowe oraz Envirly zapewnia klientom wsparcie na każdym etapie realizacji działań ESG – od audytu obecnych aktywności z zakresu zrównoważonego rozwoju i analizę podwójnej istotności, poprzez opracowanie i wdrożenie strategii ESG, przygotowanie dokumentacji, następnie zebranie danych niezbędnych do raportowania, obliczenie śladu węglowego, aż po generowanie raportów niefinansowych i szkolenia dla firm. W ramach usług wykorzystywana jest nowoczesna platforma Envirly, która pozwala mierzyć i analizować ślad węglowy organizacji oraz produktu, a także generować pełne raporty ESG. Dzięki automatyzacji tych procesów firmy mogą analizować swój wpływ na środowisko oraz dekarbonizować działania, realizując politykę zielonej transformacji.

Dziś firmy stawiające na zrównoważony rozwój chcą przede wszystkim sięgać po zintegrowane rozwiązania. Z jednej strony poszukują pomocy w zarządzaniu danymi, monitorowaniu procesów oraz raportowaniu, z drugiej potrzebują rozwiązań zapewniających optymalizację działań ESG oraz ich zgodność przepisami. Nasza współpraca z Crowe pozwoliła uzupełnić ofertę Envirly, i zapewnić przedsiębiorstwom wsparcie we wszystkich aspektach zrównoważonego rozwoju. – mówi Mateusz Masiak, CEO Envirly.

Raportowanie ESG – nowy obowiązek dla firm

Raportowanie ESG, wynikające z przepisów unijnej Dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), jest stopniowo wprowadzane dla polskich przedsiębiorstw. Raporty ESG za rok 2024 w 2025 roku przygotują jednostki interesu publicznego, a w latach kolejnych nowe obowiązki będą obejmować coraz mniejsze przedsiębiorstwa.

Firmy powinny już teraz myśleć o ESG, nawet jeśli nie są jeszcze objęte obowiązkiem raportowania niefinansowego. Ignorowanie kwestii zrównoważonego rozwoju może być bardzo ryzykowne i skutkować, m.in. utratą możliwości współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi, ograniczeniami w dostępie do kapitału czy negatywnie wpłynąć na wizerunek. Wprowadzenie strategii ESG to nie tylko odpowiedź na obowiązujące regulacje, ale także krok w stronę budowania trwałej przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu firmy. – dodaje Milena Kowalik – Szeruga, ESG Manager Crowe w Polsce.

Przygotowanie do raportowania w nowych standardach może stanowić wyzwanie dla firm. Zwłaszcza że raport będzie podlegał atestacji – czyli weryfikacji przez podmioty zewnętrzne zgodnie z ustawą o biegłych rewidentach.

Sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju nie jest kolorową prezentacją, ale setką konkretnych danych, które należy zaraportować w zakresie środowiska, społeczeństwa i ładu zarządczego. Dotyczy to nie tylko samej organizacji, ale i całego łańcucha wartości – działanie na ostatnią chwilę jest niewskazane. – konkluduje Weronika Czaplewska, Wiceprezeska w Envirly, ekspertka ds. ESG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments