Sławomir Pietrzyk
epoint

Polska firma IS-Wireless ogłosiła pomyślne wdrożenie prywatnej sieci 5G dla Przemysłu 4.0 w Niemczech. Konsorcjum CampusDynA, w skład którego wchodzą Gestalt Robotics, T-Systems, ams-OSRAM, Fraunhofer oraz Werner-von-Siemens Center (WvSC) for Industry and Science, wybrało firmę IS-Wireless na dostawcę 5G.

Firma dostarczyła kompletną sieć radiową 5G RAN (Radio Access Network), obejmującą O-RU (końcówki radiowe), O-DU (Distributed Units) i O-CU (Centralised Units). Częścią rozwiązania jest również near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) wraz z oprogramowaniem, tzw. xApps, zapewniający niezbędną wydajność sieci w wymagających warunkach pracy autonomicznych robotów mobilnych. Ma to kluczowe znaczenie dla płynności działań w kontekście Przemysłu 4.0, gdzie wszelkie zakłócenia mogą prowadzić do przerwania procesów i strat finansowych.

Pojazdy autonomiczne polegają na stałej łączności, a dzięki rozwiązaniu IS-Wireless bez przerwy utrzymują najsilniejszy sygnał 5G, minimalizując ryzyko utraty połączenia (tzw. forced handovers). Wnioski uzyskane z tych instalacji zostaną zastosowane przez członków konsorcjum w ich fabrykach.

Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do cyfrowej ewolucji sektora przemysłowego w Niemczech. Fakt, że zostaliśmy wybrani przez niemieckie konsorcjum spośród grupy silnych konkurentów, jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju naszych produktów. Zarówno funkcjonalność, jak i jakość mają duże znaczenie, szczególnie w zastosowaniach Przemysłu 4.0. – powiedział Sławomir Pietrzyk, prezes i założyciel IS-Wireless.

Werner-von-Siemens jest liderem innowacji w dziedzinie transformacji przemysłowej i wprowadza najnowsze osiągnięcia technologiczne w życie w swojej lokalizacji na placu Siemensstadt w Berlinie. Oczywiście obejmuje to również najnowsze standardy komunikacyjne, takie jak sieć Open RAN firmy IS-Wireless. Nowoczesna sieć 5G to infrastrukturalna baza dla licznych projektów realizowanych przez przemysł, naukę czy startupy. Tym samym to baza dla przyszłych innowacji – wyjaśnia Peter Höhmann, kierownik projektu w Werner-von-Siemens Center.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments