Greenvolt Next Polska zainwestuje 9 mln euro w ciągu trzech lat w rozwój biznesu, chce co roku podwajać skalę działania, poinformował ISBtech country manager Poland Carlos Kruszewski Pinto.
„Chcemy podwajać nasz biznes co roku pod względem mocy. Mamy aktualnie 147 aktywnych projektów, które analizujemy, w tym pracujemy nad nową umową z dużym graczem retail w Polsce, podpisujemy umowę również z dużym graczem miedzynarodowym z branży ciepłowniczej. Każdy kto ma potrzeby energetyczne jest naszym potencjalnym klientem” – powiedział ISBtech Kruszewski Pinto.
Wskazał, że Greenvolt Next Polska ma zapewniać kompleksowe wsparcie w zakresie instalacji, obsługi i finansowania projektów związanych z autokonsumpcją i dzieleniem się energią. „Dostarczamy rozwiązania, które zapewniają większą elastyczność i obniżenie kosztów rachunków za energię, przy jednoczesnym budowaniu trwałych relacji z naszymi partnerami biznesowymi” – dodał country manager Greenvolt Next Polska.
Spółka planuje zainwestowanie 9 mln euro w obszar sprzedaży i operacji, w tym inżynierów z lokalnym know how, inwestycje w IT, marketing i sprzęt do realizacji projektów.
„W ramach tej kwoty planujemy też wkłady własne w ramach Greenvolt Next Invest jako inwestora do projektów PPA, obecnie pracujemy nad ok. 11 MW, będziemy mieli coraz więcej, głownie projektów solarnych. Jeśli chodzi o magazyny energii to jesteśmy na początku. Zbieramy dane i zaproponujemy oferty. Centra danych to również atrakcyjny temat, który będzie się rozwijał, to również nasz target” – wskazał country manager Greenvolt Next.
Uruchomienie Greenvolt Next w Polsce to krok w kierunku zwiększenia działań na rzecz dekarbonizacji i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na zdecentralizowane rozwiązania w zakresie energii odnawialnej w Europie. Dzięki doświadczeniu zdobytemu 12 krajach Greenvolt, za pośrednictwem Greenvolt Next, planuje dostarczyć 200 MWp mocy, oferując szeroką gamę rozwiązań umożliwiających polskim firmom produkcję, konsumpcję i zarządzanie własną zieloną energią elektryczną.
„Inwestycja Greenvolt w Polsce ma strategiczne znaczenie dla całej Grupy, a działalność w segmencie rozproszonej energii na tym rynku dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie i stanowi naturalny krok w rozwoju naszej paneuropejskiej platformy autokonsumpcji – Mocno wierzymy w zdecentralizowane rozwiązania, które umożliwiają firmom kontrolę nad produkcją energii w czystszy i bardziej przystępny sposób. Wnosimy wiedzę i doświadczenie z kilku europejskich rynków, na których działamy. Współpracujemy już z tysiącami firm – dodał CEO Grupy Greenvolt João Manso Neto.
Greenvolt Next specjalizuje się w projektowaniu, budowie, zarządzaniu i utrzymaniu dopasowanych rozwiązań z zakresu zdecentralizowanej energii poprzez systemy fotowoltaiczne (dachowe, naziemne, zadaszenia parkingowe). Rozwiązania te wspomagają autokonsumpcję energii, poprawiają efektywność energetyczną, umożliwiają magazynowania energii słonecznej oraz wspierają rozwój elektromobilności. Firma oferuje także elastyczne modele finansowania, w tym umowy zakupu energii (PPA), które pozwalają przedsiębiorstwom korzystać z odnawialnej energii po niskich i przewidywalnych cenach.
Grupa Greenvolt, spółka znajdująca się w portfelu globalnej firmy inwestycyjnej KKR, to grupa działająca w 100% w sektorze energii odnawialnej. Prowadzi działalność w 20 regionach geograficznych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Grupa dostarcza rozwiązania w zakresie energii odnawialnej w trzech głównych obszarach działalności: Zrównoważona biomasa (produkcja poprzez Greenvolt Biomass energii z pozostałości leśnych i odpadów miejskich za pośrednictwem 7 elektrowni w Portugalii i Wielkiej Brytanii); Skala użytkowa (rozwój, poprzez Greenvolt Power, projektów wiatrowych, fotowoltaicznych i magazynowych na dużą skalę na kilku rynkach europejskich, w USA i Japonii, z łącznym rurociągiem 9,3 GW; oraz Energetyka rozproszona (koncentracja, za pośrednictwem Greenvolt Next, na rozwiązaniach B2B w zakresie instalacji, konserwacji i finansowania fotowoltaiki dla indywidualnej i zbiorowej konsumpcji własnej, a także mobilności elektrycznej, LED, dachów, carportów i akumulatorów w kilku regionach geograficznych w Europie i Indonezji.