epoint

Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych, producent rozwijanego od niemal 40 lat systemu ERP dla produkcji, zmienia nazwę oraz wprowadza wersję swojego rozwiązania, dostosowaną do aktualnych światowych standardów technologicznych i graficznych. Spółka funkcjonuje teraz jako Forterro Polska, co jest efektem unifikacji podmiotów z Grupy Forterro, do której śląska firma należy od 2017 roku.

BPSC powstało w 1988 roku. Od tej pory rozwija system ERP, który jest przeznaczony przede wszystkim dla firm produkcyjnych z różnych branż, w tym metalowej, maszynowej, spożywczej czy meblarskiej. W 2017 roku firma stała się częścią międzynarodowej grupy Forterro, oferującej technologie dla przemysłu.

Zmiana nazwy na Forterro Polska jest jednym z etapów procesu unifikacji firm należących do grupy Forterro i podkreśla ich współdziałanie i współpracę na rzecz rozwoju przedsiębiorstw produkcyjnych na całym świecie.

Zmianie uległa także nazwa systemu oferowanego przez Forterro Polska. Impuls EVO funkcjonuje teraz jako BPSC ERP i to pod taką nazwą wprowadzona została pod koniec 2024 roku nowa wersja tego rozwiązania.

BPSC ERP. Unowocześniony interfejs, lepsza komunikacja

Nowa wersja wprowadza szereg istotnych zmian w produkcie. Najwidoczniejszą jest nowoczesny, intuicyjny interfejs, dostosowany nie tylko do nowego logo i identyfikacji wizualnej Forterro Polska, ale przede wszystkim do wymogów technologii i rynku oraz oczekiwań klientów.

Wszystkie zmiany funkcjonalne, które wprowadzamy do systemu, są wcześniej konsultowane z naszymi klientami. Wiemy, jak bardzo zależało im na bardziej nowoczesnym wyglądzie naszego rozwiązania – tak w wersji desktopowej, jak i webowej oraz mobilnej. Dlatego zaproponowaliśmy naszym użytkownikom bardzo intuicyjną nawigację w nowoczesnej oprawie graficznej. Dzięki temu otrzymują oni nową jakość, komfort i przyjemność z pracy z systemem – mówi Bartosz Michalczyk, dyrektor ds. produktu w Forterro Polska.

Nowa kolorystyka, style graficzne w formatkach czy odświeżone okienko logowania to tylko początek zmian. Ważną modyfikacją jest też umożliwienie procedowania różnego rodzaju dokumentów w systemie na podstawie korespondencji e-mail. Pozwala na przykład na szybkie tworzenie zapytań ofertowych bazujących na danych zawartych w wiadomościach e-mail, bez konieczności ręcznego przepisywania tych danych do systemu ERP.

Użytkownicy dostali też do dyspozycji nową bazę wiedzy z treściami o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, możliwość wizualizacji powiązań między dokumentami w formie czytelnych grafów oraz konfigurację, która pozwala na integrację systemu z dowolnym marketplacem.

Integracje z Baselinkerem, firmami kurierskimi oraz Krajowym Systemem e-Faktur

Zespół Forterro Polska przygotował dedykowaną, dostępną w systemie integrację z Baselinkerem, czyli narzędziem umożliwiającym automatyzację i centralizację zarządzania sprzedażą online. Dzięki temu użytkownicy BPSC ERP mogą korzystać z jednej platformy, która zarządza wszystkimi aukcjami internetowymi, bazując na danych z systemu ERP i rozliczając transakcje także w ERP.

To nie koniec nowych integracji. We wprowadzonej na rynek wersji systemu rozbudowane zostały struktury API, żeby lepiej łączyć się z dedykowanymi rozwiązaniami produkcyjnymi. Pojawiły się także integracje z kolejnymi firmami kurierskimi, w tym z InPostem.

Jedną z najistotniejszych funkcjonalności systemu, ważną szczególnie teraz, jest przystosowanie do współpracy z Krajowym Systemem e-Faktur. Korzystanie z KSeF będzie obligatoryjne dla firm już w 2026 roku.

Prace nad nową wersją naszego systemu były wspierane przez generatywną sztuczną inteligencję. Zastosowaliśmy też najnowocześniejsze technologie Microsoft. To wszystko pozwoliło nam działać efektywniej i szybciej, a także odkrywać ewentualne błędy na bardzo wczesnym etapie prac rozwojowych. Dlatego dziś oddajemy w ręce naszych użytkowników rozwiązanie sprawdzone, bezpieczne i nowoczesne – wyjaśnia Paweł Rutkowski, dyrektor ds. produkcji oprogramowania w Forterro Polska.

Moduł SysWag w nowej odsłonie

Dużo zmian czeka także użytkowników modułu SysWag. Jest to narzędzie do rejestracji produkcji, działające w hali produkcyjnej, w firmach o charakterze produkcji procesowej, przede wszystkim spożywczych. SysWag w BPSC ERP ma całkowicie zmieniony interfejs i ergonomię. Bazuje na nowej technologii przesyłania danych do ERP, działa szybko i wydajnie, także w modelu offline. Jest przystosowany do obsługiwania go przez osoby pracujące w rękawicach.

W BPSC ERP pojawiły się także kolejne usprawnienia obszaru planowania produkcji w modelu make to order (MTO – produkcja na zamówienie) z wykorzystaniem tzw. indeksów reprezentantów.  Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać już z obsługi WMS w standardzie GS1, a także tworzyć swoje własne aplikacje mobilne w narzędziu BPSC Konstruktor.

Jestem przekonany, że nowa wersja naszego systemu otwiera przed nami nowe możliwości sprzedażowe. Do tej pory naszą główną przewagą i bardzo mocną stroną były funkcjonalności, także te specyficzne dla firm produkcyjnych. Teraz dodatkowo możemy z sukcesem konkurować z dużymi, zachodnimi systemami z intuicyjnymi interfejsami oraz z nowoczesnymi, graficznie dopracowanymi narzędziami webowymi – komentuje Robert Banisz, dyrektor sprzedaży w Forterro Polska.

Nowa wersja systemu BPSC ERP jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments